„Karol má tvrdé bomby a věří si. Já jsem už ale pár úderů nakoupil,“ říká Matěj Kuzník

Matěj Kuzník míří po úspěšné válce s Bartlem znovu do boje, kdy na galavečeru OKTAGON 23 tentokrát změří síly se slovenským bombardérem Karolem Ryšavým.

Pětadvacetiletý zástupce Reinders MMA je zárukou vždy tvrdé a atraktivní bitvy. Poslední tři zápasy dokázal vyhrát a nyní si brousí zuby na další důležité vítězství, o které bude bojovat se šampionem třetí série OKTAGON Výzvy.

„Karol je určitě kvalitní soupeř a jeho skalp bude velmi cenný,“ prozradil Kuzník v rozhovoru pro Fightclubnews.cz. „Původně jsem měl zápasit v catchweight do 68 kg, ale nakonec jsme se rozhodli pro Karola Ryšavého, jelikož mi úplně neseděla váha. Navíc jsem neměl stále soupeře, a tak jsem neměl tu motivaci shazovat.“

Kuzník disponuje velmi nepříjemným zápasnickým stylem, kterým nad svými protivníky dominuje především na zemi, kde dokáže držet velmi vysoké tempo. Navíc dokáže ustát tvrdé granáty, kterými je Karol Ryšavý pověstný. Na to je ale český bojovník připraven.

„Myslím si, že budu tvrdší a budu to chtít určitě víc,“ řekl Kuzník. „Karol je samozřejmě tvrdý, nebojí se, věří si a má také tvrdé údery. Já už jsem ale už pár úderů nakoupil a jsem zvyklý být v zápase pod tlakem.“

Ze svých čtrnácti vítězství dokázal Kuzník devět ukončit, ale rozhodně nemá problém dojít až na body. To, jestli zápas s Ryšavým skočí před limitem, nedokáže přesně odhadnout, ale pevně věří, že bude dominovat.

„Člověk samozřejmě nikdy nemůže odhadnout, jak ten zápas dopadne, takže těžko říct. Můžu ho klidně ukončit, ale stejně tak je možné, že to dopadne i na body. Uvidíme, jak to bude probíhat, ale věřím, že zápas bude plně v mé režii a já budu diktovat tempo,“ řekl sebevědomě Kuzník.

Matěj se nedávno nechal slyšet, že by rád zápasil v lehké a pérové váze zároveň a dřív nebo později by zde rád vybojoval dva opasky šampiona. Jaká váha ale pro něj zůstává prioritou v nejbližší době?

„Chtěl bych pak zkusit pérovou váhu, ale uvidíme po zápase s Karolem, jaké budou nabídky. Je to hodně o tom managementu. Já jsem říkal, že bych chtěl být obojživelník a zkoušet dvě váhy, takže uvidíme. V poslední době však zápasím v lehké váze, vše ukáže čas,“ nastínil Kuzník své plány na závěr rozhovoru.