Khabib touží po souboji se St-Pierrem

Neporažený šampion lehké váhy Khabib Nurmagomedov se brzy vrátí do oktagonu. Před svou druhou obhajobou má v hlavě dalšího potencionálního soupeře – legendu bojových sportů Georgese St-Pierra.

Turnaj UFC 242 ozdobí souboj dvou šampionů lehké váhy. Prozatimní držitel pás Dustin Poirier chce být prvním bojovníkem, který porazí orla z Dagestánu. Galavečer z Abu Dhabí bude pro Khabiba speciální, konečně může v UFC zápasit před zraky svého otce. „Je pro mě velmi důležité, že můj otec může být při zápase v mém rohu.“ Khabib bude v zápase velkým favoritem, to však nechává Dustina v naprostém klidu. „Ve všech posledních zápasech jsem byl v roli outsidera, nevadí mi to.“ Řekl Dustin na tiskové konferenci.

Georges St-Pierre se stal dvojnásobným držitelem pásu UFC a poté ukončil kariéru na úplném vrcholu. Nyní si užívá sportovního důchodu, návrat do klece ovšem nevyloučil. Khabib je jediný neporažený šampion v historii UFC. Pokud chce být znám jako ten nejlepší, musí soupeřit s největšími jmény a Khabib to moc dobře ví.

„Nevím, zda se GSP vrátí, ale pokud chci získat status legendy, musím porazit Dustina, Tony Fergusona a GSPho. Když se mi to pořadí, stanu se nejlepším bojovníkem napříč všemi divizemi.“ 

První v řadě je Dustin Poirier. Duel s Fergusonem byl domluven již čtyřikrát, avšak nikdy k němu nedošlo. Ferguson si titulovou šanci zaslouží jako nikdy jiný. GSP je velkým lákadlem pro všechny bojovníky. Je populární u fanoušků a prodá velké množství pay-per-view. Dlouhé roky byl největší hvězdou UFC a je logické, že Khabib touží porazit legendu.

„Khabib má na seznamu spousty bojovníků, ale nikdo z nich není legenda. GSP je legenda MMA a Khabib chce zápasit s legendami“. řekl v rozhovoru Khabibův manažer Ali Abdel-Aziz.