McGregor přijímá nabídku. Zápas s Poirierem bude příští rok!

Po veřejném jednání s prezidentem UFC, potvrdil Conor McGregor datum na očekávaný zápas s Dustinem Poirierem.

Bývalý dvojnásobný šampion UFC ve středu oznámil, že přijímá konkrétní termín bitvy s Poirierem. Zápas by se měl odehrát 23. ledna 2021.  Cílem je dokonce dostat tuto akci na známý Cowbow Stadium, nacházející se v texaském Arlingtonu.

„Příjímám, 23. ledna to vypukne!“ napsal McGregor na svém Twitteru. „Mým cílem je dostat tuto akci na Cowboy stadium. To bude řádný styl! Budu připraven na Texas a Texas bude připraven na mé fanoušky!“

Dustin Poirier okamžitě skočil na Twitter a pokusil se objasnit důležitý detail tohoto zápasu.

„Skvěle, je to blízko domova a navíc to je můj narozeninový víkend! V jaké váze?“ reagoval Poirier na Conorův tweet.

Situace kolem celosvětového šíření COVIDu-19 je stále nejasná, takže těžko říct, zda by UFC bylo ochotné opustit své základny z Las Vegas a Abu Dhabí. Na druhou stranu je tento zápas  samozřejmě obrovským tahákem pro fanoušky, o což by UFC nerado přišlo. Je tu ovšem možnost, že by se texaský stadion otevřel na 25% kapacity, což by umožnilo návštěvu zhruba dvaceti tisíců fanoušků.  Záleží však na tom, jak se bude aktuální pandemie v následující době vyvíjet.

Dana White je ovšem připraven na prodeje z pay-per-view. Řekl, že propagace na tento zápas byla vysílacím partnerem ESPN, schválena na 23. ledna 2021.

„Nabídli jsme jim zápas, ale stanovili jsme si naše vlastní datum,“ řekl White ve středu pro ESPN. „Tento rok jsme pro tento zápas termín už neměli. Letošní akce máme naplněné. Conor chtěl bojovat s Poirierem, a tak jsme mu po domluvě s ESPN nabídli datum 23. ledna 2021. Buď přijme, nebo ne.“

Zdá se, že je tento zápas už velmi blízko. Zatím ovšem není oficiálně nic potvrzeno, a tak nezbývá než čekat, jak se celá situace v nejbližších dnech vyvine.