MMA LETEM SVĚTEM… 9.

Začněme nejsledovanějším zápasníkem a tedy Conorem McGregorem. Neustále se spekuluje jestli měl či neměl odklepat škrcení od Diaze. Nate sám se vyjádřil, že to žádná hamba není. Zajímavé však je, že většina zápasníků říká, že lepší je se nechat uškrtit, neb jste se svému soupeři nepodvolili a zachovali si nějakou čest a hrdost.

159_Conor_McGregor_vs_Nate_Diaz.0.0.0

Conora teď s největší pravděpodobností bude čekat zápas na UFC 200 s Edgarem. Jak Frankie, tak Aldo se snaží živit kampaň a to, aby byly oni tím vyvoleným, nicméně opravdu téměř všichni odborníci chtějí vidět Edgara a fanoušci to v různých fórech také upřednostňují.

A naposledy k McGregorovi. Téměř 100% zápasníků mu radí a vyjadřuje se v tom smyslu, že by měl zapomenout na váhu 77kg. Pravda je, že Diaz vzal zápas deset dnů před duelem a že ani on není žádný weltr, ale lehká váha. Chael Sonnen si spočítal, že mohl mít v den zápasu o 7 kilo víc než Conor, ale co je nejdůležitější, že už kdyby měl Diaz za sebou plný kemp, tak je to úplně jiné zvíře. Nedej bože, že by chtěl Conor skutečně nastupovat s někým kdo do weltru hubne a má na to celý čas. Jak se nechal slyšet Rashad Evans, který vítězství Diaze předpověděl. Váhové kategorie tady nejsou jen tak pro srandu. Ony opravdu něco znamenají!

hunt

Tento víkend nás čeká duel Hunt vs. Mir. Bývalý šampión bude čelit skvělému postojáři, který má v supertíze nejvíc bonusů (5). Hunt doma neprohrává a vítězstvím nad Silvou dal znovu najevo, že ještě jedna cesta na vrchol by v něm mohla být. Mir je nyní desítka váhy, tedy jen jeden krok za Huntem a i on v sobě živí naděje na lepší dny. O titul zápsil 5x a 2x úspěšně. Naposledy prohrál s Arlovskim, ale zdaleka to nebyl špatný výkon.

mitrione

Matt Mitrione udělal v posledních dnech dva překvapivé kroky. Nejprve podal k soudu svůj zápas s Brownem a viní rozhodčího z porušení a nedodržování pravidel a předpisů (jen připomeňme, že Browne jej několikrát píchnul do oka a Mitrione byl donucen pokračovat), navíc Gary Forman, který zápas řídil má jen necelých deset odpískaných zápasů v UFC a Mitrione ještě zmiňuje důkazy, které by jej měli spojovat s Brownem.

Mitrione zároveň jako volný agent podepsal přestup do BELLATORU a Scot Cooker tak má dalšího velmi atraktivního zápasníka ve své stáji. Mitrione se nechal slyšet, že velmi dobrou nabídku UFC nedorovnalo a tím pádem byl Matt volný. Zároveň řekl, že to pro něj znamená další velký příjem v podobě uvolnění sponzorů, které může propagovat a také se těší na peníze, které mu přijdou dle jeho názoru poté co soud otočí jeho výsledek s Brownem.

yakuza

Na domácí scéně dnes nastoupí ke svému druhému zápasu v MMA Yakuza, který má však změnu váhy i soupeře na poslední chvíli a není to nic jednoduchého. Yakuza do posledních hodin hubnul, ale jeho původní soupeř byl zastaven na letišti a tak mu Heroes gate narychlo sehnalo nebezpečného soupeře Dritana Barmajama, který je se skóre 10-7 veteránem M1 a tvrďákem k pohledání.

macek

Na turnaji se představí i Filip Macek a s chorvatským borcem, který má 2-0 mu velí matematika jeho kariéry i kvalit jednoznačně vyhrát.

Mnoho zápasů v MMA se odehraje na turnaji Návrat Králov. Většina z nich s méně známými jmény, což ovšem nutně nemusí znamenat, že se hoši pořádně nepoštípou. Jedním z hlavních taháků je Vašíček, který v supertíze narazí na polského soupeře.

kincl

V příštím týdnu se pak představí také Patrik Kincl ve svém dalším zápase na ACB. Kincl tam má zatím bilanci 1-1 a nyní narazí na Sergey Khandozko 21-2. Rus má na ACB zatím bianci 2-1 a prohrál pouze s Duraevem, který porazil i Kincla. Turnaj se uskuteční v Moskvě a hsotem by měla být polská šampiónka UFC J. Jedrejczyk. ACB opravdu roste a to, že má Kincl jeden z hlavních zápasů je známka dost velkých kvalit! Patrik si již navíc vyzkoušel, že se s podobnými borci může měřit a doufejme, že to pozná i brada jeho soupeře! Zápas se uskuteční 23.3.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here