Naruszczka vs. Spicely: Aneb, bitva o titulový zápas s Karlosem Vémolou

Foto via OKTAGON MMA

Následující turnaj OKTAGON 24 určí, kdo bude příštím titulovým vyzyvatelem Karlose Vémoly. Šanci dostávají dva ostřílení veteráni světových organizací.

Karlos Vémola přišel na konci března o titul střední váhy poté, co se mu nepodařilo splnit vypsaný váhový limit do zápasu s Milanem Ďatelinkou. Jelikož se ale Vémolovi podařilo „Mr. Comebacka“ porazit, dostane automaticky šanci vybojovat svůj pás šampiona zpět.

O titulový souboj s Karlosem Vémolou se 29.5.2021 pobijí dva elitní veteráni světových organizacích, a to Marcin Naruszczka a Eric Spicely.

Osmatřicetiletý Marcin Naruszczka (21-8) odstartoval svou profesionální kariéru už v roce 2010 a během této doby prošel prestižními evropskými organizacemi, jako je KSW nebo FEN, jenž v Polsku extrémně nabírá na popularitě.

Naruszczka se posledně dokázal odrazit od nevydařeného období a nasbírat dvě vítězství za sebou. Polský tvrďák má doslova nevyčerpatelnou fyzičku, což značí jedenáct vítězství na body, ke kterým ovšem přidal i osm ukončení na KO/TKO.

Proti Marcinovi se do klece postaví o čtyři roky mladší Eric „Zebrinha“ Spicely (12-6), který strávil přes dva roky v UFC, kde se mu v minulosti podařilo utáhnout v prvním kole Thiaga Santose a navíc se dostal až do elitní čtyřky věhlasné show The Ultimate Fighter.

Spicely je nositelem šesti ukončení na submisi, a dokonce je bývalým profesionálním wrestlerem, díky čemuž disponuje podobným stylem jako Karlos Vémola. Americký bojovník je nyní na nešťastné vlně dvou porážek v řadě, které je ale připraven odčinit a dostat se až k titulovému souboji OKTAGONU.

Oba borci prošli uznávanými světovými organizacemi, kde za svou kariéru nasbírali nespočet cenných zkušeností, které hodlají uplatnit už ke konci května na turnaji OKTAGON 24. V sázce je hodně, vítěz tohoto zápasu totiž dostane šanci ukořistit skalp Terminátora a získat cenný titul organizace OKTAGON.