Nate Diaz se vrátil ve velkém stylu

Tříleté čekání skončilo. Nate Diaz je zpátky! V sobotním duelu doslova přejel Anthony Pettise a ukázal, že stále patří k nejlepším. Stocktonský rodák předvedl fanouškům velkou show a dominantním výkonem ukončil dlouholetou rivalitu.

Diaz se stal světovou celebritou po dvou duelech s Conorem McGregorem. V odvetě kontroverzně prohrál na body a odešel do ústraní. UFC nabízelo Natovi spousty soupeřů, všechny nabídky však smetl ze stolu. Netoužil zápasit s méně známými bojovníky a raději se věnoval byznysu s CBD. Své rozhodnutí přehodnotil letos na jaře, kdy přišla nabídka na souboj s Pettisem. Diaz měl v minulosti s Pettisem spory, které toužil definitivně vyřešit.

Po celý fight week na sebe poutal největší pozornost. Internet obletěly záběry z otevřeného tréninku, kde Nate kouřil CBD, před zraky přítomných fanoušků. Poctivě si plnil mediální povinnosti a skvěle zvládal roli největší hvězdy turnaje UFC 241.

Hlavní předzápas byl velkým tématem pro oborníky i fanoušky. Otázkou bylo, v jaké formě se Nate představí. Všem pochybovačům zavřel ústa. Ukázal, že neztratil nic ze svého umění a v souboji dominoval. Neortodoxní pohyb, skvělý box, práce na pletivu a především téměř dokonale jiu-jitsu. Těmito zbraněmi Pettise zdemoloval a vysloužil si velký potlesk publika.

Pozápasové rozhovory jsou další skvělou Diazovou disciplínou. Polovina slov musí být následně „vypípána“, ale tento slovník fanoušci milují. Jinak tomu nebylo ani teď. Diaz dokonce vyzval k duelu Jorge Masvidala. „V UFC jsou pouze dva gangsteři. Já a Jorge. Ale on není gangster ze Západního pobřeží.“  

Potencionální souboj dvou rváčů je na světě. Na tiskové konferenci dostal Nate otázku i na Colby Covingtona. Odpověděl po svém: „Colby, kdo? Jaká je to váha? Vůbec nevím, kdo to je.“

UFC 241 ukázalo, jak je Diaz pro organizaci důležitý. Pouze Conor McGregor má tak velkou fanouškovskou základnu. Welterová váha má nového vyzývatele, který má schopnosti kompletně vyčistit divizi. Těšme se!