Návrat Terminátora! Karlose Vémolu vyzve v Brně veterán Cage Warriors

Karlos Vémola se po téměř roční pauze vrátí zpět do klece. Na turnaji OKTAGON 17 se mu postaví nepříjemný soupeř.

Rok 2020 je pro každého něčím specifický, jestli však někdo zažívá rok plný turbulencí, je to jednoznačně Karlos Vémola. Operace, koronavirus i odkládání zápasu. Teď už to ale vypadá, že je vše na dobré cestě, a že Terminátor je zpátky.

Soupeřem mu do brněnské pevnosti bude norský zápasník střední váhy Thomas Robertsen. Jednatřicetiletý veterán Cage Warriors a policista z povolání drží profesionální bilanci 8-3. V kleci se naposledy objevil v prosinci loňského roku. S Vémolou se střetnou v domluvené váze 90 kilogramů.

Od Karlosova posledního vystoupení v kleci uběhl už téměř rok. 9. listopadu 2019 stanul v hlavním zápase OKTAGONU 15 na ploše O2 Areny proti rivalovi Attilu Véghovi. Zápas století pro českého lva skončil už po dvou minutách, když ho Attila přesným úderem poslal k zemi.

“Nevím, jestli jsem zamrznul davem, nebo co se stalo. Prostě jsem stál a nešel dopředu jako vždycky,” říkal Karlos novinářům bezprostředně po zápase. “Attilovi se splnil sen, mně se naopak zhroutil. Sen o návratu do UFC je pryč. Vždycky když jsem takhle blízko, tak udělám chybu, zamrznu a pokazím to,” dodával sklesle.

Co s vámi bude dál, ptali se novináři na tiskové konferenci. “Asi půjdu do čtyřiaosmdesátky, jenže tady nikdo není, nějaký Baba Jaga,” utrousil Karlos v listopadu a v tu chvíli možná nevěděl, co touto větou způsobí za rozruch. Baba Jaga, Václav Mikulášek, se totiž Vémolova výroku chytil a začalo divoké popichování na sociálních sítích. To se ještě umocnilo, když během první vlny koronavirové krize OKTAGON oznámil, že ti dva se skutečně potkají v kleci.

Vémola mezitím absolvoval operaci ramene a chystal se na svůj červnový zápas. Vinou vládních nařízení byly ale veškeré sportovní akce odloženy na neurčito, a tak jeho příštím soupeřem měl být právě Václav Mikulášek. Z prvního domluveného termínu ale sešlo. Vémola se v létě podrobil operaci kolene, vinou oslabené imunity ale následovala nepříjemná diagnóza, Karlos a jeho rodina onemocněli koronavirem. To vše jen pár týdnů před původním termínem zápasu s Mikuláškem.

Z šestadvacátého září se stal sedmnáctý říjen, ale jen na chvíli. “Do osmdesát čtyřky nedokážu tak rychle shodit, omlouvám se, ale nedám to,” řekl Karlos. Mikulášek tak musí znovu počkat. Jejich vzájemný zápas se odložil na prosinec.

Terminátor se vrátí do klece 17. října. Vstupenky na OKTAGON 17 jsou k mání v aplikaci OKTAGONU, stejně jako PPV.