OKTAGON MMA stojí za Matem Sanikidzem

Gruzínský bojovník Mate Sanikidze byl zatčen poté, co protestoval proti ruské invazi na Ukrajinu.

Zde je oficiální prohlášení organizace OKTAGON MMA:

Celý tým OKTAGON MMA stojí za šampionem Mate Sanikidzem.

“O situaci víme už od rána, první informace o tom, co se děje, jsme měli už kolem páté,” prohlásil jeden ze spolumajitelů organizace Pavol Neruda. “Jsme v kontaktu s jeho ženou, týmem i managementem a budeme se, s ohledem na naše možnosti, v maximální možné míře snažit pomoci.”

Čtyřiadvacetiletý držitel pásu pérové divize má tříměsíčního syna Nathaniela, pro kterého získal titul v Ostravě a jehož jméno měl spolu s nakresleným srdcem na tejpech pod rukavicemi. “Dohodli jsme se, že Matého ženu Mariam, ani malého Nathaniela nenecháme na holičkách a podpoříme je i finančně. Věřím, že brzy budeme mít víc informací a hned, jak ho propustí, se s Matém spojíme a nabídneme mu pomocnou ruku ve všech oblastech, kde bude potřebovat. Celý tým OKTAGONu stojí za ním. Je potřeba podporovat lidi, kteří bojují za správnou věc a být spolu na stejné lodi. Maté Sanikidze reprezentuje hodnoty, které jsou vlastní i nám a i proto si zaslouží pomoc a podporu od nás i od našich fanoušků.”

Podporu svému rivalovi pak vyjádřil také jeho další soupeř. Losene Keita, který se má s Mate Sanikidzem utkat již 29. 4. v Bratislavě o pás šampiona pérové váhy, na svém Instagramu sdílel heslo “Free Sanikidze”.