Peňáz je jako pavouk, říká Jevický. Před zápasem kariéry trénuje s jeho rivalem

Patrik Jevický se představí poprvé pod vlajkou OKTAGONU v profesionálním zápase MMA. Těch má reprezentnt bratislavské OFY na svém kontě už třináct, byť hned jedenáctkrát z klece odcházel jako poražený.

Jeho současný trenér Ilja Škondrič na jaře prozradil, že v minulosti bral Jevický bez manažera prakticky každého soupeře, na něhož dostal nabídku. V kleci se tak kdysi potkal třeba i s Machem Muradovem.

Po delší pauze se vrátil k zápasení na jaře, kdy nastoupil v projektu Underground. V zápase s Vlastem Čepem nabídli divákům neuvěřitelnou bitvu plnou skutečně tvrdých úderů, na jejímž konci mohl být vítězem jak jeden, tak druhý. Přesněji ale trefoval Čepo, a tak svého soupeře poslal k zemi.

Za tuhle tvrdou válku si oba vysloužili velký respekt a zdá se, že si vzájemně i přirostli k srdci, Jevický totiž několikrát spároval s Čepem v přípravě na svůj další zápas, a to jen pár týdnů poté, co Čepo zažil svou první a pořádně bolestivou porážku, když na OKTAGONU 17 prohrál s Polákem Strzelczykem.

Jevického teď čeká souboj s nejúspěšnějším českým kickboxerem Matějem Peňázem, který zápasí ve slavné organizaci Glory.

„Vzal jsem ten zápas necelé čtyři týdny před uskutečněním, takže na přípravu nemám tolik času. Několikrát jsem jel na sparing za Vlastem. Je to i proto, že už se na Peňáze připravoval, takže mi může poradit,“ říká Jevický.

Právě mezi Čepem a Peňázem se před superfinále Undergroundu na konci června rozhořel velký spor, když Peňáz svého slovenského soupeře nařkl z užívání látek podporujících výkon. „Jejich spor mě nezajímá, Peňáze osobně neznám a je pro mě jen další překážkou v cestě. Štvou mě akorát ty jeho dlouhé ruce, je jako pavouk. Je těžké se na něj připravit, protože nikdo jiný snad nemá tak dlouhé ruce,“ dodává s úsměvem Jevický.

Zápas Peňáze s Jevickým je jedním z předzápasů turnaje OKTAGON 18, který diváci uvidí na PPV na adrese OKTAGON.tv.