Pešta vyzývá Vémolu v těžké váze! „Je pos*anej,“ říká

Karlos Vémola porazil první prosincovou sobotu ve velmi sledované bitvě rivala Václava Mikuláška, a to poměrně jednoduchým způsobem, když ho donutil odklepat už po 122 vteřinách. Ihned na pozápasové tiskové konferenci se začalo hovořit o tom, kdo bude Terminátorovým příštím soupeřem pro turnaj OKTAGON 20 30.prosince.

“Ať mi OKTAGON předhodí kohokoliv,” řekl sebevědomě Vémola na otázku novinářů. “Ať je to ve střední, polotěžké nebo i těžké váze, je mi to jedno,” dodal. To byla voda na mlýn pro dlouholetého Vémolova rivala Viktora Peštu, který o několik dní později reaguje: “Pojďme si to dát v těžké váze, když si to podle Vémoly v polotěžké nezasloužím,” vzkazuje.

Pešta svým vzkazem reaguje na Vémolův dřívější výrok, že “Pešta je v polotěžké váze nobody”. Zápas s Viktorem v polotěžké váze už Karlos několikrát odmítnul právě z tohoto důvodu. V těžké váze je situace ale zcela jiná. Pešta drží v žebříčku těžké váhy 75.místo, nejlépe na tom byl v roce 2015, kdy byl dokonce pětadvacátý. To Vémola se těšil nejlépe 113. příčce mezi těžkými vahami ve světě.

“Samozřejmě že o ten zápas nemá zájem. Stejně tak, jako nemá zájem o zápas s Budayem, kterého vyzval jen proto, že ví, že má problémy s covidem a je jasné, že nebude moct v dohledné době nastoupit,” říká Pešta, který se jako druhý Čech právě po Vémolovi podíval do slavné UFC.

“Je to stejné jako když dva a půl roku zpátky říkal, že se mnou klidně bude zápasit v těžké váze. Bylo to v době, kdy jsem byl pod smlouvou FNG, takže bylo jasné, že k zápasu nemůže dojít. Jakmile jsem se vrátil zápasit do Česka, tak už o souboji se mnou nechtěl ani slyšet,” odpovídá Pešta exkluzivně pro Fight Club News.

Viktor se nebojí také zpochybňovat Karlosovy předchozí soupeře: “Nastupuje jen do zápasů, které mu stylově sedí. Kdy naposledy šel s šikovným wrestlerem, který nebyl o váhovku lehčí? Je prostě pos*anej, proto se mnou nechce nastoupit,” vzkazuje rivalovi na dálku. Zároveň uvádí, že je mu jedno, v jaké váhové kategorii se oba potkají. “Těžká váha by pro mě byla asi výhodnější, ale radši bych zápasil v polotíze, aby se pak neměl na co vymlouvat. Ale asi je zbytečné o tom spekulovat, protože všichni víme, že ty jeho silný prohlášení o těžký váze byly jen kecy,” říká.

Pokud by k souboji skutečně došlo 30. prosince, bude pravděpodobně bez diváků. Vémola dřív avizoval, že pro něj by souboj s Peštou dával smysl před vyprodanou O2 Arenou, v tom se oba znesváření borci alespoň částečně shodnou. “Samozřejmě bych taky radši zápasil před plnou arénou, ale nikdo z nás neví, za jak dlouho to bude možné. Covid zabil skoro celou jednu sezónu, nemůžeme zápasy věčně odkládat s tím, že se situace snad zlepší. Zkrátka show must go on,” dodává.

Kdo bude soupeřem Karlose Vémoly pro chystaný turnaj 30.prosince, OKTAGON zveřejní v nejbližších dnech.