PODZIM V OKTAGONU NABÍDNE PĚT TURNAJŮ 

Promotéři OKTAGONU Ondřej Novotný s Pavolem Nerudou představili na tiskové konferenci v první zářijový den nové plány největší československé organizace smíšených bojových umění na podzimní sezonu. Fanouškům nabídne do konce roku hned pět turnajů.

Organizace OKTAGON MMA otevřela letošní sezonu vydařeným turnajem PRIME 3 ve slovenském Šamoríně. Pět dní před uskutečněním prvního číslovaného turnaje letošního roku v Ostravě ale přišla vládní nařízení v reakci na pandemii koronaviru. Naplánované turnaje byly přeloženy na neurčito. OKTAGON zareagoval projektem UNDERGROUND. V osmi týdnech nabídl sedm turnajů s celkem čtyřiasedmdesáti zápasy. K tomu rozjel dílčí projekt s názvem VÁLKA YOUTUBERŮ, v rámci kterého trénují na společný zápas pod pravidly MMA youtubeři Vláďa Kadlec a Exploited.

Žádná Praha, ani Ostrava, elita MMA se sejde v Brně

Situace okolo koronaviru je stále nečitelná, a neustálé přesouvání velkých turnajů v největších tuzemských halách není vhodné směrem k zápasníkům, organizátorům ani fanouškům. Na 26. září byl naplánován původně květnový přeložený turnaj OKTAGON 17 v pražském O2 Universu. Turnaj v pražské sportovní hale se přesouvá na 25. září příštího roku.

Podobný osud potkal ostravský turnaj, původně vypsaný na 14. březen. Naplněnou ostravskou halu tak fanoušci MMA uvidí 13. února 2021.

O zábavu v příštím roce tak bude postaráno, ještě před tím ale domácí scénu čeká nabitý podzim. Slovy spolumajitele OKTAGONU Ondřeje Novotného, má organizace plány korespondující s jakoukoliv variantou vládních opatření. Takové podmínky umožňuje OKTAGONU brněnská Zoner BOBYHALL.

Poslední zářijovou sobotu nabídne OKTAGON svůj v pořadí šestnáctý číslovaný galavečer. Diváci v omezeném počtu na místě nebo u PPV kanálu uvidí duel Jakuba Běleho s Tomášem Bolem, Miroslava Brože s Šestakovem, představí se Gábor Borároš, Tereza Bledá, Jakub Tichota, Denis Tripšanský, Magdalena Šormová, Melvin Mané i Viktor Pešta. Celý turnaj pak vyvrcholí třaskavou bitvou Ronyho Paradeisera s Karolem Ryšavým.

O tři týdny později bude následovat OKTAGON 17. 17. října do vyhroceného zápasu nastoupí Karlos Vémola proti Václavu Mikuláškovi. Diváci uvidí také titulovou bitvu ve welterové váze, Maté Kertesz se pokusí obrat o pás šampiona Davida Kozmu. Dojde i k odvetě zápasu projektu OKTAGON UNDERGROUND, svou premiéru na půdě OKTAGONU pod pravidly MMA zažije Tadeáš Růžička, postaví se mu Jakub Dyk.

Turnaj OKTAGON 18 nabídne souboj slovenských bojovníků Jozefa Wittnera a Róberta Pukače, několikrát odložené finále čtvrté Výzvy mezi Sandrou Maškovou a Lucií Szabovou a také finále pátého ročníku projektu Výzva. Ta startuje na televizních stanicích O2 TV Sport a TV Joj plus od 14. Září. Českou stranu budou reprezentovat Pavel Hvězda, Vladimír Lengál, Michal Krčmář a Matouš Kohout, za stranu Slovenska budou bojovat Tomáš Zajac, Roman Paulus, Matúš Šutka a Igor Lukačovič.

K devatenáctému turnaji OKTAGONU pátého prosince organizace oznámila zápas dvou navrátilců. Samuel Krištofič vyzve Roberta Bryczeka. O uvolněný pás těžké váhy po Michalu Martínkovi se pak utkají Martin Buday a Michail Mochatkin. Letošní sezona vyvrcholí jubilejním turnajem s pořadovým číslem 20. Ten proběhne 30.prosince. Jména zápasníků, kteří se na turnaji představí, budou odtajněna během podzimu. Všechny turnaje budou exkluzivně vysílány přes kanál Pay per view.

Součástí nové éry je i aplikace OKTAGON MMA pro chytré telefony. Ta nabízí přehledné informace o nadcházejících turnajích, OKTAGON barech i možnost sledovat videa z YouTube kanálu či přehledné statistiky jednotlivých zápasů. Fanoušci se skrz aplikaci mohou zaregistrovat do OKTAGON CLUBU, jehož členové získají přístup k exkluzivnímu videoobsahu. K dalším benefitům členství patří Pay per view na dva turnaje Prime zdarma, přístup do projektu