Slovenské finále Paulus vs Zajac: Kdo ovládne pátý ročník Výzvy?

Je jisté, že dalším vítězem oblíbené show Oktagon Výzva se stane opět slovenský bojovník. Nejmladší představitel letošního ročníku Roman Paulus se o vítězství porve se svým slovenským kolegou Tomášem Zajacem.

Další úspěšná série oblíbené sportovní reality show je opět za námi. O titul šampiona se po třech letech znovu porvou dva slovenští zápasníci, kteří své kamarádství musí protentokrát nechat stranou. Paulus i Zajac si tohle moc dobře uvědomují a ve finále jsou připraveni zvítězit bez ohledu na jejich přátelství.

„Že by to nějak ovlivnilo mou přípravu nebo mě samotného, to vůbec. V kleci pro mě kamarádem není nikdo. I když je Tomáš velký srdcař, tak věřím, že ten zápas vyhraju,“ říká Roman Paulus.

„Chci ukázat s Romanem hlavně dobrý zápas,“ vysvětluje Tomáš Zajac. „Bude to těžký, ale myslím, že to oba dokážeme překousnout a půjdeme do toho naplno. Těším se na ten souboj, Roman je opravdu dobrý soupeř. Bude to pořádná bitka.“

Roman Paulus se do finále probojoval zcela zaslouženě. Nejprve tvrdě ukončil přesně trefeným high kickem kvalitního postojaře Vlada Lengála, a poté si poradil i s Michaelem Krčmářem, kterého utáhl na Rear Naked Choke. Paulus je mnohými označován za jednoho z největších talentů domácí scény, což hodlá potvrdit i v samotném finále. Po boku Attily Végha trénuje ve známém Spartakus Fight Gymu, kam touží donést už třetí opasek šampiona Oktagon Výzvy.

Tomáš Zajac narazil v prvním zápase na velezkušeného Matouše Kohouta. I přesto, že na začátku zápasu předvedl skvělý výkon, to nakonec na českého bojovníka nestačilo. Přezdívaný „Zajko“ však dostal od diváků nejvyšší počet hlasů, díky čemuž dostal druhou možnost se ukázat. V semifinále dokázal přesvědčivě porazit motivovaného Pavla Hvězdu a oprávněně tak postoupil do finále, kde na něj čeká jeho slovenský kolega.

Vyvrcholení páté série Oktagon Výzva se uskuteční už 21. listopadu na turnaji Oktagon 18. Podle sázkových kanceláří je s kurzem 1.40 favoritem Roman Paulus. Tomáš Zajac jde do zápasu jako outsider s poměrně vysokým kurzem 2.73. Už v několika zápasech MMA se ale ukázalo, že jsou kurzy pouze orientační a stát se může cokoliv. Poputuje titul do známého trnavského gymu k Paulusovi, nebo si jej sebere oblíbenec fanoušků Zajac?