To nejlepší v lehké váze, říkají o Kuzníkovi týmoví parťáci

Dva roky nezápasil, minulý měsíc se ale Matěj Kuzník vrátil zpět do klece a byl to vítězný návrat. Ostravský rodák ale nepolevuje, za týden se postaví slovenskému rivalovi. Z Reinders týmu přitom zní, že jeho soupeř neví, do čeho jde.

“Matěje a jeho zápasy jsem rád sledoval ještě předtím, než jsem ho poznal osobně. Nepatří sice mezi koordinačně nadané sportovce, o to víc to ale kompenzuje tvrdou prací. Patří mezi ty, které na tréninku potkáváte jako první a je ten, kdo z tréninku odchází jako poslední. Matěj také disponuje obrovskou sebedisciplínou, jakou jsem ještě u žádného sportovce neviděl,” říká o svém tréninkovém parťákovi a kamarádovi zápasník Václav Holota. Právě jemu byl Matěj Kuzník v rohu, při jeho premiéře na půdě OKTAGONU na listopadovém turnaji.

“Matěj je špička českého MMA, na scéně už je delší dobu, má potřebné zkušenosti a je pořád relativně mladý, takže toho má v kariéře ještě hodně před sebou. Udělal ohromný posun a pořád se zlepšuje,” říká další z Reindersovy továrny na úspěch, mladý zápasník Peter Gabal, který podobně jako Holota zažil koncem listopadu premiéru pod vlajkou OKTAGONU.

Oba zápasníci s Matějem Kuzníkem pravidelně spárují a shodují se, že právě tam se nejvíc ukazuje jeho houževnatost a zápal. “Občas člověk z tréninku odchází s pocitem, že si při sparinzích s ním ani neškrtl, to je pořádně frustrující,” směje se Holota. “Matěj nic nedá zadarmo a lehké sparingy u něj nepřipadají v úvahu. I když se jen zlehka válíme na zemi, stane se z toho tvrdý sparing,” dodává Gabal.

Obvykle skvělou atmosféru v týmu Andrého Reinderse vykresluje i vztah zmíněných tří zápasníků. “Jsme oba ze stejného těsta. Pražská náplava co má stejný cíl a podobný smysl pro humor, takže ideální kombinace pro kamarádství,” svěřuje se Václav Holota a přidává se i Peter Gabal: “Po lidské stránce jsme si sedli naprosto super. Matěj má podobně primitivní humor jako já, takže si rozumíme.”

Kuzníka čeká už příští sobotu několikrát odložené severomoravské derby proti přerovskému rodákovi Marku Bartlovi. Už to vypadalo, že jejich souboj je snad zakletý. 5. prosince se ale skutečně postaví proti sobě do klece. Reprezentant bratislavského OFA Gymu, kde Kuzník v minulosti také trénoval, se veze na vítězné vlně, zvítězil už pětkrát v řadě. Podle Holoty s Gabalem ale neví, do čeho jde.

“Matěj patří mezi to nejlepší na domácí scéně a věřím, že to v následujících zápasech potvrdí. Určitě si dojde minimálně pro titul v lehké váze. Je na tom skvěle silově a kondičně, to je jeho velká výhoda. Bude to tah na jednu branku. Matěj bude Marka lovit, až ho uštve. Bartl neví, do čeho jde,” shodují se.