UFC dnes v noci zavítá poprvé do Fresna v Kalifornii, kde se proti sobě v hlavním zápase střetnou dva domácí bojovníci, pravděpodobně o šanci na titul. Mimo to, nás na hlavní kartě čeká hned 6 zápasů několika mladých prospektů.

Začátek turnaje ze soboty na neděli ve 4h ráno. ŽIVĚ Nova Sport 2

Cub Swanson (25-7) vs. Brian Ortega (12-0, 1NC)

Už čtvrtý hlavní zápas pro veterána Swansona, opět ale ne titulový. Pouť Swansone napříč UFC byla až na jeho debut a dva zápasy takřka bezchybná. Po šňůře šesti vítězství v řadě, kdy byl Cub nadosah titulu utržil dvě těžké porážky. První s Frankie Edgarem a ta další hned na to, se současným šampiónem Hollowayem.

Dva nezdary Cuba posunuly až někde na hranici TOP 15 a bylo načase se tvrdou dřinou a s poctivostí vystoupat zpátky nahoru.

Povedlo se.

Famózně vyhrál čtyři zápasy v řadě – za poslední dva s Dooho Choi a Lobovem získal dokonce ocenění zápas večera. Momentálně opět číhá před branami titulové šance a sám věří, že výhra nad Ortegou z něj udělá příštího vyzyvatele.

Jen těžko mu tento nárok ubírat. Cub je jedním z největších dříčů UFC. Nikdy si nic nenárokoval, přišel, předvedl skvělý výkon a zase se vrátil zpátky do tréninku. v UFC je držitelem celkem 6 po-zápasových bonusů.

Poslední prověrkou a krůčkem před vysněným titulovým zápasem mu bude Brian Ortega, což je sakra těžká prověrka.

V pěti zápasech UFC své soupeře pokaždé ukončil. O osm let mladší a neporažený bojovník je jasný úkazem talentu od přírody. V zápasech hrozí z každé pozice a diváky nikdy nenudí, no a s kým si takového borce lépe představit, než právě proti Cubovi, který to má stejně.

Ortega se pravděpodobně nebude snažit Swansona přeboxovat, pakliže ano, mohl by tvrdě narazit. Swanson byl totiž v postoji ukončen pouze jednou, a to v roce 2009 s Jose Aldem a jeho létajícím kolenem. Dokáže snášet pěkně tvrdé rány a pak je ještě silnější vracet.

Na zemi je to ale o něčem jiném. I přes svůj černý pás v jiu-jitsu byl uškrcen nebo utáhnut už šestkrát. To něco o jeho obraně vypovídá a zároveň dává jasnou pozvánku Ortegovi k tomu, aby vzal zápas prostě na zem a svou vynalézavosti něco vymyslel.

Tip: Ortega via submission.

Gabriel “Moggly” Benitez (19-6) vs. Jason “The Kid” Knight (20-3)

Magic” Marlon Moraes (19-5-1) vs. Aljamain “Funk Master” Sterling (14-2)

Scott “Hot Sauce” Holtzman (10-2) vs. Darrell “The Saint” Horcher (13-2)

Eryk “Frankenstein” Anders (9-0) vs. Markus “Maluko” Perez (9-0)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here