BLOG: Cestou ranhojiče na první výpad XFN do zahraničí

Cestou ranohjiče na první výpad XFN do zahraničí

Vídeň

My Slezané to máme do Vídně blíž, než do Prahy a cesta byla bez problémů. Německy nemluvící posádku tvořili Dan, Cede, Shigi und Ich. Na oběd jsme se stavili v malebném Mikulově a do Vídně jsme dorazili něco kolem druhé odpoledne. U hotelu jsem se hned vítali s bratry Slováky a Lajošek Klein nás varoval před parkováním, že s tím měli dost trable. Tak snad bude auto tam, kde jsme jej nechali. V hotelu jsme své postele dostali a toho se muselo ihned využít. Dost mě překvapilo, jak moc tady na sebe auta troubí. Později jsem se dozvěděl, že to dělají hlavně Turci. Asi mají ve Vídni hodně Turků. A co na to Franz Josef?

Katakomby

Auto bylo na místě a pojízdné, takže jsme vyrazili na halu. Byla to normální basketová hala, podobná našim házenkářským, asi pro tisíc lidí. Měli jsme celkem dobrou šatnu, horší to bylo s těmi zápasnickými. Šatny byly dvě, červený a modrý roh, celkem malé, patro pod zemí, takže trochu připomínaly katakomby. V červené šatně, kde jsem byl já a Shigi, nefungovalo světlo, takže ji osvětloval jen reflektor na stole. Zpola osvětlená místnost tak ještě více podkreslovala atmosféru katakomb. Ale na druhou stranu jsme měli všechno a všechny blízko a nemuseli jsme tolik běhat. To byste nevěřili, kolik toho jeden cutman naběhá třeba v O2 aréně. Já s Danem jsme šli na rules meeting a mezitím Cede se Shigimi nechystali materiál. Mohlo se začít tejpovat.

Tejpovací šílenství

Tejpovací šílenství jsem si vzal tentokrát na starost já, tedy zůstat v šatně, dokud nebudou mít všichni nahlášení zápasníci hotové tejpy. Šatny  se pomalu plnily a nikdo si moc na prostory nestěžoval, jelikož jsou asi všichni celkem zvyklí. Hodně zápasníků samozřejmě došlo do šaten dost pozdě. Nejen já jsem pak nabral skluz s tejpováním, ale i sami zápasníci se občas nestíhali pořádně rozcvičit. První pán na holení byl Gaziev ze Salzburgu a po něm jeho týmový kolega Wonderboy Naurdiev. Kluci byli v pohodě, měli dobrou angličtinu a s mou prací byli spokojení. Následně přišel na židli Fatih Aktas, se kterým jsem spolupracoval již v Praze. Je to celkem fajn chlap a nakonec z něj ještě vypadlo, že má v centru malou restauraci s burgrama a že se mám zítra stavit, že bude v práci. Tvrďák, hned takhle po zápase. Celý večer doprovázela tejpování a rozcvičky velmi orientálně znějící hudba, tedy asi tři hodiny v kuse. Ve chvíli, kdy přišel na řadu Arbi Mezhidov, pro změnu s nulovou angličtinou, teprve přišel mladý Machaev, kterému prohodili zápas. Arbi se aspoň tvářil spokojeně, když už toho moc neřekl. Machave se dostal dost do časového presu a já samozřejmě s ním. Tejpy byly hotové opravdu v rekordním čase a zápasy nahoře v hale končily velmi rychle.

Main and Co-Main event

Když jsem vylezl na horu, myslel jsem si, že je snad už asi po všem, jak to šlo rychle, ale nakonec na mě ještě krásně vyšly oba hlavní zápasy. Rychle jsem se nasvačil a vystřídal Cedeho u klece hned po té, co Machaev do tří minut smotal svého soupeře do gilotiny. Následoval souboj domácího Naurdieva proti brazilskému Paulisteniovi. Brazilec šel spát po půl minutě, takže jsem si té práce moc neužil, ale K.O. to bylo dobré. Naproti tomu byl hlavní zápas na tři kola. K tomu si ještě Khamapasath z Francie odzpíval skoro celou nástupovku na kameru. První kolo si Mezhidov odnesl rozbité levé oko. Začínalo natékat a dole byl cut. Přes strkanici na schodech jsem se k němu dostal trochu později, takže jsem se věnoval hlavně cutu. I přes možné omezení zraku si Mezhidov druhé kolo vedl lépe. V další pauze už jsem oko chladil a žehlil, co to šlo. Rozhodčí si zrak zkontroloval a šlo se dál. Oba už byli evidentně vyšťavení, ale Francouz třetí kolo spíše ucouval. Na couvání se však nehraje a tak se mohl vztekat, jak chtěl, ale na body vyhrál Mezhidov. Zraněné oko jsem ještě signalizoval lékaři.

Fanoušci

Na tohle gala nedorazilo mnoho lidí, bohužel. Byla to škoda, ale uvidíme, jak to bude vypadat na tom příštím XFN v Rakousku. Uvidíme, zda jejich malé semínko začne klíčit, či ne. Nic méně musím říct, že vždy, když nastupovali domácí, byl slušný kotel. Mezi českými fanoušky jsem potkal kluky z Jungle BJJ, takže fotka a oss kluci. Myslím si, že každému českému fanouškovi, který do Vídně dojel, patří velký dík.

Za Alpha Cutman Team

Bohumil´´BoBesh´´Vojkůvka

Sílu a čest!

Oss!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here