BLOG: Cestou ranhojiče na “UFC po česku”, OKTAGON 10

Cestou ranhojiče na “UFC po česku” alá OKTAGON 10

Z Národní přímo na halu

Do Prahy na akci OKTAGON 10 jsem dorazil vlkem v poledne. Zbytek AlphaCutman týmu autem a vzali to i přes hotel. Měli jsme před sebou náročný víkedn plný MMA, tedy turnaje hned po sobě. Takový československý fightweek. Já se stihnul ještě naobědvat s rodinou a mrknout na Národní třídu, kde se odehrávaly oslavy revoluce 17.listpadu. Vypadalo to, že je tam asi celé město. Snad bude takhle narváno i v O2 Aréně, říkám si. Po dobré kávě a zmrzlině s rodinou jsem se vydal na místo určení. Dorazil jsem téměř souběžně se svým týmem. Halu už trochu známe z eventů XFN, takže najít šatny a vchod na plochu bylo snadné, ale jinak je O2 aréna neskutečné bludiště. Nahodit mundúr a rovnou fičím na rules meeting. Měl jsem slovo hned po Ondrovi, takže laťka byla vysoko. Řeč už mám naštěstí nacvičenou a to i v angličtině, takže to bylo na pohodu. Co mě však dostalo, byl potlesk zápasníků, to se mi opravdu ještě nestalo. No hlavně, aby respektovali naše pokyny a pokyny rozhodčích.

Tejpy vítězné, i ty druhé

Než jsem začal tejpovat, mrknul jsem ještě na plochu. Mám takovou malou tradici, že jdu vždy na nejvyšší dostupné místo a něco zvolám. Halekat takhle ve největším sportovním svatostánku bylo opravdu báječné! Pak jsem se hned vrátil zpátky na zem a to přímo do šatny na tejpování FerihoFodora. Feriho čekal návrat na scénu po roce a půl a měl se poměřit s Migelem Konrádem. Takové poměření kluků z OKTAGON VÝZVY jedna a tři měl před sebou i Bartl a LeSy. Fari byl veselý jako vždy a mělo jsme spolu takový malý nostalgický falshback na OKTAGON 1 z Královky. Jako druhý na mém seznamu byl Filip´´Máca´´Macek. Jeho trenér André si mě odchytnul hned na staru s tím, že jestli netejpuju jeho kluky, takže si mě podá. Samozřejmě dvorní cutmanReinders MMA v tom má jasno. Naposled Máca vyhrál na FNW ve Varech a tos mými tejpami. Tejpy jsme si dali na pohodu, protože Máce skvěle spolupracuje a naší práce si evidentně velmi cení.

Následně chvilka času a tak jsem mohl shlédnou poslední dvě kola Feriho zápasu, kde se bohužel zasekal v guardu a snažil se soupeře subnout. Ten však shora dobře kontroloval boj a trápil Fodoraúdery a tak zaslouženě zvítězil na body. Rychle zpět do šaten. Tam už čekal Yan Hudák se svým svěřencem a finalistou VÝZVY Karolem Ryšavým. Velmi veselá dvojka. Během tejpování jsme si užili kopec srandy a Honza už zkušeně komentoval moji tejpovací techniku. Jeli jsme bomby, ostatně jako vždy na OKTAGONU, ale na dispečera jsme měli Verču a Adélu, naše nejnovější posily v AlphaCutman, takže organizace a kontroly probíhaly dobře. Logistický problém pro ně nastal hned z kraje, když se řešily rukavice. Nebyl jich dostatek a tak se musely půjčovat. Nemilé, ale děvčata to zmákly a každý zápasník měl své bandáže i rukavice včas zkontrolované a označené.

Ve druhé vlně tejpování jsem začínal mým oblíbencem Milošem Petráškem. Opět stoprocentní spolupráce jako vždy a celé to byly až přátelsky rutinní. Dokonce mi psal už před turnajem, v kolik se má dostavit na tejpování. Tomu říkám přístup! Po něm přišel na řadu pán Attila Végh. Bylo naše třetí společné posezení a Attilka, jakožto vele-zkušený zápasník, byl úplně v klidu a když jsem mu dal pokyn ke zkoušce rozsahu pohybu a těsnosti tejpy, postupoval jako zlatík ohledávající diamant. S mou prací byl velmi spokojen, jelikož vím, že má rád tejpy pěkně měkůčké. Poslední na seznamu nebyl nikdo jiný, než Gábor Boráros. Tejpu jej už přes dva roky, takže tady nebyl žádný problém. Motal jsme to už na klasiku, jen vzkazem byly tejpy velmi výjimečné a sice FUCK YOU si tam Gábor nechal nepsat, jako vzkaz pro Růžového pantera.

UFC po česku!

Měl jsem konečně hotovo. Prstíky pěkně pálely z trhání pásky a byl čas na kafe a vyrazit tam, kam patřím. Ke kleci. Střídání proběhlo klasicky, le když jsem rozkoukal, pochopil jsem. Tohle bude mega akce. Lidi, hudba, světla, kamery a vůbec vše vypadlo jako z telky. První zápas hlavní karty obstaralo finály OKTAGON VÝZVY. Za Čechy Jakub Dohnal s tejpama od Dejva a za Slováky Karol Ryšavý s mými tejpami. Zápas to byl krvavý, protože Kuba šel často po strhu a Karol ho uměl za chybu dobře potrestat. Ale když se dostal Kuba do zad a nasadil RnC, byl téměř konec. Nestalo se a Karol ukázal velké srdce a ze submise tak tak utekl. V pauze jsem Karola utíral jen od soupeřovy krve. Dohnal se držel strategie a šel po ukončení, jenže Ryšavý jeho hru dobře četl a nakonec jej ukončil tvrdým GnP. Novým držitelem pásu šampiona OKTAGON VÝZVY se stává Karol´´Bomby´´Ryšavý! A tím jsem si dal tejpovací hattrick, jelikož jak Gábor tak i Pirát patří do mojí tejpovací stáje.

Další fight byl speciální, protože šel miláček davů Miloš Petrášek proti Kimballovi, grizlymu z UFC. Při Melounově nástupu už v hale byla tak šílená atmosféra, že jsem tomu skoro nevěřil. Davy prostě bláznily, jásaly, řvaly a dupaly! Tribuny žily svým vlastním životem. Na Kimballa se sice sneslo bučení, ale i tak neskutečně intenzivní.  Samotný zápas byl opravdu koukatelný a grizzly překvapil svou rychlostí i silou. A to i Malouna.  Pár tvrdých lowkicků, klinč, kontrola na zemi. Když se zvedli, Petrášek přešel do ofenzivy a několikrát dobře trefil. Bohužel, ve zbrklé přestřelce ho Kimballtrcnul pravým hákem na bradu. Ještě dal dvě razítka Melounovi na zemi a byl konec. Odmáváno. Všichni byli zklamaní, ale nejvíce samotný Miloš. Vítězné tejpy se nekonaly.

Večer navazoval soubojem zkušených veteránů. Végh versus Falcao.  Velcí muži velkých jmen. Pro mnohé to byl nudný zápas, nebo dokonce slabý,ale znalí mma a boje obecně viděli tu kvalitu ve zkušeném ovládnutí oktagonu v Attilově podání. Kontroval, hýbal se, nedělal chyby, nenechal se ničím nachytat a nikam se nehnal. Naprosto zasloužená výhra pro pána Attilku a pro mě nejkrásnější zápas, co jsem ten večer viděl.

Předpolsední zápas by vydal svým hypem na knihu. David Kozma proti Gáboru Borárošovi o pás šampióna organizace OKTAGON MMA ve weltrové váze. Velmi očekávaný duel a taky to bylo v hale znát. Při nástupu obou byla O2 aréna jedním gigantickým kotlem. Tohle bylo opravdové UFC po Česku! Zápas samotný však rychle začal i rychle skončil. Po několika výměnách, nezdařilých takedownech od Kozmy a naskočených kolenech od Borároše, se stalo to, co nikdo nechtěl. Při přebírání strhu ruplo Gáborovi v koleni. Ten v bolestech odklepal a beast mode byl rázem off. Ihned jsme mu koleno ledoval a s doktorem jsme poskytli okamžitou péči, ale champ byl v tu chvíli již neodmyslitelně domácí David Kozma.

Finálový duel

Všichni očekávají, jak to bylo dál. No tak, že mi služba u klece skončila a já si konečně mohl dát zasloužené pivko a oddechnout, jelikož v souboji Tomáše Deáka proti Gallowayovi jsem své tejpy neměl. Zkontroval jsem šatny a pak už jsem nasával tu úžasnou atmosféru, kterou vám dá jedině O2 aréna, stejně jako Koloseum ve starém Římě. Tomáš celý zápas kontroloval, ale rozhodně nevyhrál zadarmo. Byl to boj do posledního dechu, ale výhra putovala na Slovensko. I pro mě, jako insidera to byl nevšední zážitek. Oktagon zase posunul hranici československého MMA o kus dál a myslím, že to pro nás stále nebyl strop toho, co můžeme zažít. A sezóna zdaleka není u konce. Bude to těžké překonat, ale ne nemožné. Ty davy fanoušků v extázi boje odehrávajícího se jim přímo před očima. Bylo to celé tak naturální a živelné, až to působilo neskutečně! Toto byl turnaj turnajů. Toto bylo UFC po česku! A fightweek ještě neskončil…

Za AlphaCutman Team

Bohumil´´BoBesh´´Vojkůvka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here