BLOG: Cestou ranhojiče na XFN plné boliseti

Cestou ranhojiče na XFN 13

Pardubice

Do Pardubic jsme dorazili pěkně na čas, jelikož nebylo v plánu přespat. Stačilo nám půl hodinky před breefingem, tak akorát abychom pojedli a nachystali si věci. Pravidla proběhla celá v angličtině, což celou věc urychlilo a mně to nedělá problém. Když jsem zmiňoval pravidlo o tom, že během zápasu je povoleno pouze pití čisté vody z průhledných lahví, Petr Kareš dodal, že všichni zápasníci dostanou svou láhev s vodou a i vlastní ručník, až těsně před nástupem. Toto jsem velmi kvitoval a jsem rád, že organizace začínají brát naše doporučení vážně a že snaha o zlepší podmínek na gala se Alphacutmanům daří.

Amatéři a tejpování

Rozhodčí pro amatéry jim dovolil tejpy o nás, když měli zájem. Nám to nevadí a nakonec můžou mít klidně i látkové bandáže, když rozhodčí řekne. Jen, a to vás prosím mi milí trenéři, nekombinujte tréninkovou bandáž s tím, že ji oblepíte páskou. Toto není funkční, ani legální. Dělalo se to tak před dvaceti lety. Lidí nenahlášených předem samozřejmě přibývalo. Dam měl svou tejpovací premiéru na velkém turnaji a nakonec s přehledem zmáknul tři lidi. Američan Lilly, s Karlosem Vemolou ve svém rohu, si Danovu práci velmi pochvalovali. Shigi a Cede si jeli svoje v ASA šatně. Tejpování se Sandrou Maškovou, to bylo takové příjemné posezení, jen mu chyběla káva. Medojed už sám ví, jak mu mám udělat packy, takže výborná a veselá spolupráce. Bylo potřeba pohnout se seznamem a tak jsem dostal navíc ještě Davida Dvořáka. S Davidem to byla pohoda. Naprosto uvolněný reagoval na moje pokyny. Během toho jsme poslouchali Led Zeppelin a povídali si o hudbě. Na tejpách stálo: BŮH/ĎÁBEL.

XFN 13

Tento turnaj začal přenosem na čas a na výsluní se tak dostal i zápas juniorů. Zde jsme měli jen malý problém s ponecháním trika, ale hned jsem se ptal rozhodčího a ten řekl sundat. Kluci v helmách předvedli hezký a energický zápas a ukázali, že MMA má v Čechách perspektivu. Hala se pomalu naplnila a turnaj otevíral Kvapil vs Gryckiv. Kvápa měl v publiku silnou podporu a bylo to znát. Zápas začal a následně i probíhal v dikci Kvapila. Soupeř hrozil z guardu armbary, ale Kvapil jej vždy potrestal hákem nebo loktem. Nakonec ho otevřel nad levým okem a já měl dosti krvavé práce. Otřít, vyčistit oči, zkontrolovat rozsah zranění. Levá ruka presuje a chladí, pravá maže. Namazat ránu, zažehlit. Jdem na druhé. Tomáš Kvapil nepustil Ukrajince ke slovu a po tvrdém GnP ho uškrtil. Zatím co Dejv jen utře Kvapila od soupeřovy krve, já mám ještě plné ruce práce s bolavým Gryckivem. Publikum dává vřele najevo spokojenost s tímto úvodním zápasem a aplaus navazuje na nástup Sandry Maškové proti ruské mistryni v boxu Bagnyuk. Zápas, na který se musel těšit snad každý! První kolo se neslo ve znamení jedniček, kontrování a kopů s tím, že Sandra měla dobře nabodováno a zavřelo to dvěma ostrými lokty v klinči na pletivu. Druhé kolo se Ruska začala lépe trefovat Sandře do kombinací, až jí tam sedla zadní bomba a Sandra šla k zemi. Celá hala ztichla a já s doktorem byl hned u ní. Dostala ode mě led za krk a pokusy o vstávání skončily sezením na židličce. Po krátkém vzpamatovávání a neurologické kontrole je nakonec Mašková puštěna na vyhlášení a odměnou je jí uznání publika. Výhra však tentokrát putuje do Ruska, což pro domácího fanouška velmi bolestné.

Cizinecké legie

Od klece jsem šel dokončit tejpování hlavní karty a to do šatny, kde se mluvilo všemi možnými jazyky. Ukrajina, Rusko, Čečensko, Rakousko, no jako v cizinecké legii. Jen Mateus Kuznik tu byl jediným Čechem. Asi je, co by ostravák, brán tako jako východňar. Udělal jsme rychle soupeře Patrika Kincla a pak se věnoval mladému Machaevovi, který teprve dorazil na halu. Machaeva jsme dostal přídělem a od té se mu věnuji pokaždé a nečekal jsem, že se v rámci XFN dostane brzy tak vysoko. Jsme na sebe už zvyklí a s tejpama je vždy spokojen. Na Pokorného si dost věří a já, byť jako Čech fandím našim, tak jako cutman musím fandit svému rohu. Mnozí fanoušci nechápou, jak můžeme dělat tejpy cizincům a starat se o ně. My nejsme cutmani jen pro Čechy, ale pro každého zápasníka na galavečeru. Myslíte si, že v UFC mají cutmana a tejpy jen amíci, dle lokality a ostatní nemají nárok? Omyl. Každý, kdo jde do klece, má nárok na stejnou péči a to se týká i té naší.

Jen co jsem dokončil všechny potřebné práce v zákulisí, jako tejpování, kontrolu oblečení, bandážování, pečetění rukavic, tak jsem letěl na plochu, abych viděl zápas Kuznika a Jartima. A že bylo na co koukat! Mates ukázal, že se v Reinders týmu opravdu posouvá a i když těsně, zápas vyhrál. Víc jsem sice věřil Jardovi, ale každopádně to byl ohromný souboj plný MMA zvratů. Hned na to šel David Dvořák, od které jsme nečekal nic jiného, než plné nasazení a ofenzivu. Obojí přišlo a hned ve druhém kole udolal francouzského reprezentanta Salambeka na škrcení a já měl na kontě další vítězné tejpy. Ani Bůh, ani Ďábel Dvořáka nezastavili.

Zlatý hřeb večera.

Hlavní předzápas a pro mě zlatý hřeb večera měl obstarat zkušený Jaroslav´´Jubox´´Pokorný a mladý Mohamed´´Beast´´Machaev. Zápas zahrnující příběh obou borců v XFN, trashtalk, střet generací a především kvalitní souboj. Machaev nastoupil až nečekaně v dobré a veselé náladě, oproti tradičnímu vyhecovanému a motivačnímu nástupu od Juboxe. Když šel ke kleci a halou znělo PUT ME IN THE FRONT LINE smíšené s řevem fanoušků, tak jsem měl až husí kůži. Souboj začal velmi zostra, Jarda šel po takedownu a vždy jej dostal, ale mladý soupeř se obratně dostával ze submisivních pozic. Velké tempo, velké nasazení z obou stran. První kolo byl Jarda určitě dominantnější a trefil více úderů. Druhé kolo pokračovalo opravdu ostře až do chvíle, kdy Pokorný držel backmount a měl velkou výhodou, jenže když se Machaev zbavoval háku a chtěl vysednout, Pokornému povolilo koleno a s velmi hlasitým výkřikem bolesti zápas odklepal. Mohamed určitě neudělal nic ilegálního a ani nechtěl Jardu zranit, byla to prostě smůla a to tak velká, že Jardovi sebrala vítězství a Mohamed si připsal čtvrtou výhru v řadě pod hlavičkou XFN. Jubox dostal samozřejmě šanci říct si na mikrofon o odvetu, což udělal jako pravý srdcař a zápasník s úctou k mladému soupeři, byť začal větou:,,Heybejby, kde je to bejby? Ještě jsme spolu neskončili!´´

Poslední a tedy hlavní zápas večer nastupoval za domácí Patrik Kincl proti ukrajinskému Dolotenkovi. Tady už za mě nebylo moc o čem polemizovat. Byť soupeř hrozil vysokými kopy a tvrdými backfisty, tak proti zkušenému Kinclovi trefoval spíše vzduch. Kincl si soupeře chvíli zaměřoval a po několika rychlých výměnách jej uzemnil, doručil pár tvrdých kladívek a bylo odmáváno. Stoické vítězství pro zkušenějšího Kincla, které jsem od něj očekával a přál mu ho. Výborná zápasová tečka povedeného turnaje, ale co se dělo potom v kleci za trashtalk, na to už si musí každý z vás udělat vlastní názor a podle toho, jak moc je zvědavý a fandí MMA, si pořídit lístky na prosincové XFN v O2 Aréně.

V závěru turnaje, při stání na výplaty mě oslovil Machaev a jeho tým, že mě chtějí už vždycky do své šatny, že jsem jejich osobní cutman a až prý bude Machaev v UFC, vezmou si mě taky s sebou. No uvidíme, každopádně to byla příjemné poklona. Pro nás večer skončil, ale hned následují víkend bude pro AlphaCutman tým velmi náročný, neb celé Československo čeká velkolepý fightweek!

Za AlphaCutman Team

Bohumil´´BoBesh´´Vojkůvka

Sílu a čest!

Oss!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here