Zvládne Darren Till váhu? Nejčastější otázka turnaje UFC 228. Vše dopadlo dle předpokladů a rodák z Liverpoolu limit splnil bez větších problémů. Jeho nutriční specialista Eoghan Gallagher si myslí, že postupem času pro Gorillu nebude 77 kilogramů vážnějším problémem.

Striktní dietní plán přinesl své ovoce. Till dokázal shodit a vyhnul se zdravotním problémům, které ho provázely před jeho soubojem na domácí půdě v Liverpoolu. Gallagher prohlásil, že budoucnost jeho svěřence bude záležet na tom, jak se vypořádá se svou prohrou v titulovém zápase s Tyronem Woodleym.

„Nakonec šlo vše podle plánu a váhu zvládl bez problémů. Věřil jsem mu a jsem přesvědčen, že v příštích letech bude shazovat mnohem lépe. Všechno půjde ruku v ruce s jeho vývojem jako bojovníka. Pokud se bude držet určitého systému a nenechávat shazování až na poslední chvíli, nebude problém. Musím s Darrenem pracovat. Za dvacet dní jsme dokázali udělat 169 liber“.

Gallagher si myslí, že pokud se bude Tillovi věnovat dlouhodobě, naučí ho s váhou pracovat.

„V ideálním případě bych s ním strávil dva měsíce v Liverpoolu. Shazovali bychom dříve a postarali se, aby měl delší dobu nižší váhu. Nakonec šlo ale vše úplně v pohodě. Samotné odvodňování bylo snadné. Když váha ukázala 169 liber, s mým kolegou jsme si jen řekli: wow, on to zvládl. Byl to pro nás emotivní moment. Welterová váha je pro Darrena ideální“.

Shazování váhy je opravdová věda. Je třeba odborníků a přesných postupů. Darren Till je na welterovou divizi opravdu velký, jeho přirozená váha je přes 90 kilogramů. Odvodňování sice ohrožuje zápasníkovo zdraví, ale váhová převaha v zápase je tak velká, že ten risk zápasníci postupují před každým soubojem.

Napsat komentář