“Korean Superboy” se vrací zpět do hry. V prvním galavečeru UFC letošního roku (z neděle na pondělí ve 4:00 našeho času) bude navíc součástí hlavního taháku, když nastoupí proti Jeremymu Stephensovi.

Pro Doo Ho Choie to bude návrat po více než roce. Naposledy se fanouškům ukázal v zápase večera proti Cubu Swansonovi, který prohrál a šlo o jeho druhý neúspěch v kariéře, první po 6 letech. Není tedy divu, že prohra, byť na body, musela být pro korejského bojovníka frustrující, jak sám potvrdil v čerstvém rozhovoru v rámci příprav na nedělní večer.

“Asi každý sportovec bude souhlasit, že po prohře je opravdu těžké se na to zpětně podívat a uvědomit si, že tam jsou věci, na kterých se fakt musí zapracovat, aby se stal lepším bojovníkem. To je důvod, proč jsem ten zápas sledoval tolikrát.”

Choi se přiznal, že obvykle své vítězné zápasy sem tam někdy zhlédne, ale konkrétní utkání se Swansonem viděl podle svých slov víc než stokrát. Kvůli frustrující prohře si ale nedal tak dlouhé volno před návratem do klece. Původně se měl na UFC 214 střetnout s Andrem Filim, ale ze zápasu sešlo.

“Měl jsem menší problémy v obou ramenou. Nebylo tam nic natrženého nebo něco příliš vážného, ale objevilo se to krátce před zápasem (pozn. 14 dnů), takže jsem se o sebe chtěl spíš postarat, abych si mohl kariéru prodloužit. Podstoupil jsem spoustu fyzioterapií, abych obě ramena posílil.”

Doo Ho Choi se ale v UFC příliš dlouho neohřeje. Čeká ho totiž vynucená dvouletá pauza kvůli povinné vojenské službě v jeho zemi. Přesně takto to měl v minulosti i “Korean Zombie” Chan Sung Jung.

“Vezmu jeden zápas v roce 2018. Necítím žádný tlak, protože dva roky jsou sice pro někoho dlouhá doba, ale já vím, že tento čas využiju ke svému růstu. Vím, že za dva roky nepřijdu o žádné fanoušky. Budou mě podporovat dál. Trénoval jsem s Korean Zombie potom, co mu skončila vojenská služba, a on mi řekl, že je ještě lepším bojovníkem, než byl před nástupem na vojnu.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here