Dostane Poirier šanci na titulový zápas?

Jen těžko se dá odhadnout, co se bude nyní dít v lehké divizi. Jedno je však jasné, Dustin Poirier si díky výhře nad Eddie Alvarezem hlasitě řekl o titulovou šanci.

Američan který dokáže zatraktivnit každý zápas vyhrál osm duelů z posledních deseti. Před pár dny porazil vele-zkušeného Alvareze na TKO. Předtím stejným způsobem udolal bývalého šampiona lehké váhy Pettise a také Gaethjeho. Ve všech těchto případech si mimo jiné vysloužil po-zápasový bonus. 2x za zápas večera a 1x za výkon večera. I-když by se mohlo zdát, že díky těmto výkonům si Poirier zaslouží titulovou šanci, není to tak jednoduché.

Očekává se totiž, že UFC s největší pravděpodobností oznámí termín zápasu mezi Conorem McGregorem a šampionem lehké váhy Khabibem Nurmagomedovem. Pokud se tak stane, pomyslná cesta k titulovému zápasu se pro Poiriera alespoň na chvíli oddálí.

McGregor, byť nezápasil téměř dva roky, je stále největší hvězdou UFC a jakýkoliv další zápas v oktagonu přinese společnosti nemalé peníze. I to je jeden z důvodů, proč v titulovém zápase uvidíme spíše Ira než Američana. Alespoň nyní.

Jak dlouho se bude muset „The Diamond“ honit za titulovou šancí je zatím ve hvězdách. „Nechci čekat rok, ale má pro mě smysl čekat čtyři, šest měsíců. Uvidíme. Toto byl můj 39 zápas. Mám pocit, že jsem si dokázal získat pozici na to, abych bojoval o titul.“ Vzhledem k tomu, že v posledních třech zápasech porazil tři bývalé šampiony (Alvarez, Pettis – UFC, Gaethje – WSOF) je velice těžké tvrdit něco jiného.

Nabízí se ještě varianta, že by se Poirier utkal s bývalým držitelem dočasného titulu Tonym Fergusonem „Pokud Dana White zavolá a dohodneme se na podmínkách, tak možná. Jsem nejlepší na světě. Mohl bych porazit všechny tyhle chlapy.“ reagoval na tuto otázku Američan během po-zápasové konference.

Budu se opakovat, ale je složité odhadnout, jak dopadne situace v lehké divizi. Pravděpodobně dojde na střetnutí Conora s Khabibem. Pokud se tak stane, zápas Poirier – Ferguson by dával smysl v případě, že by vítěz byl dalším vyzyvatelem šampiona, ať už jím v té době bude kdokoliv.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here