Máme tady Fight Week s velkým F a W. Z amerického Chicaga se na nás totiž řítí číslovaná PPV akce UFC 225. Pokud takzvaní MMA bohové opravdu existují a všichni bojovníci dojdou úspěšně přes vážení až před vstup do klece, čeká nás skvělá podívaná a hned několik hvězdných jmen.

Však tento turnaj má rozhodnout hned o pěti příštích šampionech nebo titulových vyzyvatelích. V hlavním zápase je samozřejmě v sázce pás střední váhy, který bude poprvé hájit Robert Whittaker, v odvetě s nestárnoucím Yoelem Romero.

Robert Whittaker vs. Yoel Romero
Rafael dos Anjos vs. Colby Covington
Megan Anderson vs. Holly Holm
Andrei Arlovski vs. Tai Tuivasa
CM Punk vs. Mike Jackson

O druhý – sice ne ten nejcennější – titul se poperou Rafael Dos Anjos s Colbym Covingtonem. Vítěz získá prazatimní (interim) pás a hlavně se jako další postaví právoplatnému šampionovi Tyronu Woodleymu.

Megan Anderson vs. Holly Holm – pérová váha

Podíváte li se na oficiální soupisku (ufc.com) ženské pérové váhy, dojde vám, že vlastně ani jiná možnost není. Šampionka Cris Cyborg už všechny bojovnice na soupisce porazila, tedy kromě Megan Anderson, s kterou se utká v případě její výhry nad Holly Holm. Pokud ale vyhraje Holly, opět su to “pinkne o titul” a to i navzdory tomu, že 4 z posledních 5 zápasů prohrála.

Curtis Blaydes vs. Alistair Overeem – těžká váha

Wrestlingový šampion státu Illinois, Curtis Blaydes, má před sebou obrovskou příležitost. Díky šňůře pěti vítězství v řadě si může před domácími fanoušky zajistit titulovou šanci.

Prelims
Curtis Blaydes vs. Alistair Overeem
Claudia Gadelha vs. Carla Esparza
Ricardo Lamas vs. Mirsad Bektic
Chris de la Rocha vs. Rashad Coulter
Rashad Evans vs. Anthony Smith
Joseph Benavidez vs. Sergio Pettis
Clay Guida vs. Charles Oliveira
Dan Ige vs. Mike Santiago

 Carla Esparza vs. Claudia Gadelha – slámová váha

Esparza se v roce 2014 stala historicky první šampionkou ženské pérové váhy (poražením Rose Namajunas). Poté však následoval propad. Díky poctivé práci se ale vyšplhala zpět mezi elitu a blízko k titulovému mixu. Gadelha si změnou šampionky určitě oddechla. S Joannou totiž už dvakrát prohrála a právě s Namajunas ještě nikdy nebojovala. Vítězka duelu bude pravděpodobně ve vyčkávací pozici a blízko k šanci porvat se o titul.

Joseph Benavidez vs. Sergio Pettis

Dlouhodobě elitní bojovník muší váhy, Joseph Benavidez, se vrací zpět do akce a nemíří nikde jinde, než za titulem. Jediným háčkem je, že s Demetriousem Johnsonem bojoval už dvakrát a pokaždé skončil knokautován. To přináší velkou příležitost právě pro, teď už úspěšnějšího z bratrů Pettisů, Sergia. Ten má ve svých teprve 24 letech možnost připsat si do svého résumé skalp zkušeného Benavideze. “Titulák” by ho pak určitě neminul. Ještě navíc, když všichni výše postaveni v žebříčku už s šampionem prohráli.

My si tohle určitě nebudeme chtít nechat ujít a celý turnaj budeme společně sledovat v pražském baru Expats. Více info už zanedlouho na našem Facebooku.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here