Gokhan Saki už ví, kdy se chce vrátit po zranění

Fanoušci se těšili na další zápas Gokhana Sakiho, který se měl uskutečnit na UFC 219, ale kvůli zranění bývalého šampiona K-1 a Glory k tomu nakonec nedojde. O jaký problém vlastně šlo?

„Je to staré zranění, které se poprvé objevilo na Glory 1 ve Švédsku. Pět minut před zápasem bylo něco špatně. Šel jsem do souboje, ukončil ho za minutu, ale když jsem se vrátil do šatny, měl jsem oteklé koleno. Dal jsem si na týden pauzu a pak pokračoval v tréninku. V kickboxu bych to nikdy nepocítil, ale v UFC by se to mohlo znovu zhoršit, kdybych začal kopat. Možná jde o jiný pohyb nohou.“

Právě při přípravě na zápas s Khalilem Rountreem začal zjišťovat, že se mu zranění vrací zpět, obzvláště když zkoušel grappling. Přestože měl nadále zájem nastoupit do boje na UFC 219, po magnetické rezonanci už bylo jasné, že k něčemu takovému nedojde.

„Vzali mě na magnetickou rezonanci a tam byla vidět velká díra uprostřed mého menisku. Řekl jsem doktorovi, že chci 30.12. opravdu zápasit i se zraněním. On mi to na řekl, ať si dám týden nebo dva pauzu a pak začnu znovu s tréninkem, ale bez jiu-jitsu, které zatěžuje kolena.

Vzal jsem si dva týdny volno a pak letěl do kempu v Miami. Při prvním tréninku jsem si to ještě zhoršil. Poslal jsem tam kop, ale neotočil jsem nohu dostatečně a teď mám tu díru ještě větší. Meniskus mi spravili, ale rehabilitace trvá tak osm týdnů.“

Jak to tedy vypadá se Sakiho návratem? Sám to vidí na březen nebo duben 2018, protože po operaci je všechno v pořádku. Za tři týdny by už měl znovu začít trénovat. Do zápasu by rád nastoupil proti původnímu protivníkovi Rountreemu.

Napsat komentář