Historie se opakuje. Holly Holm čeká zápas proti neporažené dominantní šampiónce a málokdo jí dává naději na vítězství.

Tohle už tady přece bylo. Přibližně před dvěma lety dostaly Holly šanci postavit se královně bantamové váhy a ženského MMA celkově – Rondě Rousey, na UFC 193. Tou dobou byla Ronda neporaženou šampiónkou a v kleci do minuty utahovala vyzývatelky jako na běžícím páse.

„Na každého chlapa je chlap“ platí i pro ženy. Několikanásobná boxerská šampiónka Holly Holm tehdy šokovala celý svět, když highlightovým highkickem poslala Rondu do předčasného důchodu.

Nyní doufá, že se historie bude opakovat. Na UFC 219 -posledním turnaji tohoto roku 30.12. – ji čeká Cris Cyborg, pravděpodobně nejlepší a nejobávanější bojovnice v historii.

„Cítím tady jistou podobnost, už jen proto, že o mně lidé pochybují,“ řekla Holm na konferenčním hovoru k UFC 219. „Už se mi to několikrát povedlo v boxu a hlavně s Rondou. Lidé vědí, že jsem těchto překvapení a šokování schopná, proto je ten zápas a to, jestli se mi to znovu povede, zajímá.“

Holly Holm je rovněž první bojovnicí, která získala tituly jak v boxu, tak v MMA. Nyní může tento rekord vylepšit ještě tím, že se stane šampiónkou ve dvou váhových kategoriích, stejně jako v boxu.

„Bylo by to úžasné. Vždycky jsem říkala, že chci dělat to, co přede mnou ještě nikdo jiný nedokázal. Nyní mě čeká další výzva a soupeřka. Získat kromě boxu titul dvou váhových kategorií i v MMA? To přede mnou žádný muž nebo žena nedokázali. Je to můj sen, který mám v plánu si splnit.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here