Luke Rockhold: Jones tlačí na Cormiera, aby zápasil v polotěžké váze

Bývalý šampión střední váhy a dobrý přítel Daniela Cormiera tvrdí, že Jon Jones záměrně přemlouvá DCho k zápasu v polotěžké váze, která je pro Jonese přirozená.

Daniel Cormier se vzdal pásu šampiona polotěžké váhy a uvolněný titul získal dominantním výkonem největší rival – Jon Jones. Fanoušci očekávají třetí duel, jako vrchol největší rivality v novodobých dějinách MMA. Luke Rockhold si myslí, že Jones záměrně odmítá souboj v těžké váze, kde může mít Cormier určité výhody.

„Jones nechce bojovat. Nechce zápasit s DC v těžké váze. Nechce mu nechat žádnou výhodu. Dělá, co může, aby se ten duel uskutečnil v polotěžké váze. Všichni víme, že byl dvakrát pozitivně testován. Třikrát? Nevím, co jsou to pikogramy či nějaké podobné množství. Neustále se jen snaží sám sebe obhajovat.“

Cormier je v těžké váze neporaženým bojovníkem. Získal titul ve Strikeforce a KO v prvním kole na bradu Stipe Miočiče i pás UFC. Při své první obhajobě nedal šanci Derricku Lewisovi a potvrdil, že těžká váha mu sedí na míru.

„DC je v těžké váze mnohem nebezpeční bojovník. Je mnohem silnější, viděl jsem ho mnohokrát v posilovně. Jones po UFC 232 moudře volil slova do mikrofonu tak, aby s Danielem manipuloval a donutil ho k návratu do polotěžké váhy. Jones váží kolem 240 liber, DC téměř stejně, ať bojují ve váze, ve které jsou.“

Rockhold tvrdí, že Jones již přišel o možnost zápasit s Cormierem, protože přijal souboj s Anthony Smithem. Sám chce dát Jonesovi ultimátum – buď přejdi do těžké váhy, nebo se připrav na zápase se mnou.

„Nazýváš se tím největším bijcem planety? Tak si přestaň vybírat soupeře jako Anthony Smith a neber si DCho do huby. Chceš být největší bijec na světě? Jdi o váhu výš a postav se mu  nebo zůstaň, kde jsi, a půjdu po tobě já.“

Luke Rochold je dlouholetý tréninkový partner Daniela Cormiera. Není divu, že je nespokojený s vyjádřeními Jona Jonese. Po přechodu do polotěžké váhy může rozvířit vody lehce upadající divize. Když jsme viděli, jakým způsobem Jones přejel Gustafssona, čekala by Rockholda opravdu náročná, ne-li nemožná, výzva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here