Nový přírůstek a dá se říct, i klenot organizace OKTAGON MMA, o víkendu úspěšně zvládl svůj debut. Po druhém kole (ukončeno týmem Buligy) se mu podařilo porazit nebezpečného Ukrajince a místního combat sambo šampióna Nikitu Buligu a svým vítězstvím splnil všechna očekávání.

Miloš „Melou“ Petrášek (10-3) je jedním z členů Reinders MMA, kteří se do Ostravy vydali opravdu v hojném počtu (5) a až na Honzu Malacha se všem podařilo zvítězit, což je samozřejmě skvělá vizitka.

„Jsem rád, že jsem se svým týmem dokázal zvítězit.“

Hodně otazníků vyvolalo samotné ukončení -vlastně neukončení- zápasu rozhodčím, byť se zdálo, že Buliga už se dobrých 45 sekund nebrání a jen mává rukama. Podobně to viděl i Petrášek, ale jakožto bojovník v zápase nemůže přestat do doby, než skončí kolo nebo ho neodtrhne rozhodčí.

„Těžko říct. Ještě v kleci jsem malinko vyjel na Vencu (Václav Přibyl, rozhodčí) s tím, proč to už neukončil a on mi řekl, že to nebylo na ukončení. Jak jsem pak ale říkal, tohle je hrozně těžká práce a proto se v zápasech snažím ukončovat před limitem, aby to někdo nemusel posuzovat za mě.“

Zápas by se dal shrnout anglickým spojením „blood-bath“ neboli krvavá lázeň. V kleci totiž po zápase nekrvácel jen Buliga, ale i Petrášek, který dokonce v útrobách arény podstoupil menší zákrok a kromě vítězství a výplaty si tak odnesl i pár stehů na čele. Fanoušci se ale bát nemusí a na Miloše se pravděpodobně můžou těšit už v létě v Praze.

„Byl to klasicky cut na čele, nic na co bych umřel. Týden bez tréninku a pak zase makám. Zápas bych chtěl mít v červenci na Štvanici.“

Po zápase Miloš prohlásil, že je „Novým šerifem ve městě“. Hodlá snad převzít celou divizi polotěžké váhy do vlastních rukou?

„ Polotěžká váha má svého šerifa a všichni vědí, že i bez titulu je to Attila Végh. Já jsem každopádně tady a musí se mnou počítat. Ale neznamená to, že hned musím zápasit s Attilou nebo Iljou. Moc si vážím toho, že se tam (OFA a SFG) můžu jezdit připravovat a nerad bych o to přišel kvůli jednomu zápasu. Navíc je mám rád a nechtěl bych jim ublížit, klukům jedním ušatým,“ vtipkuje smějící se Petrášek.“

Polotěžká váha má další zajímavé jméno a začíná se plnit. Tohle byl samozřejmě tvůj první zápas v OKTAGONU, kde si titul musí bojovníci zasloužit. Padlo už o tom s promotéry slovo?

„Něco jsme řešili, já mám ale každopádně teď takový svůj cíl -> posunout se ve světovém žebříčku do elitní 100.“

Kolem příštího soupeře Petrášek sice mlžil, ale nějaké jméno už v hlavě má a třeba ho dostane už v Praze na Štvanici.

„Tohle nechávám na svém trenérovi. Mám vyhlídnutého jednoho bojovníka ze zahraničí, ale víc k tomu nechci říkat.“

No a samozřejmě vyvrcholení OKTAGON MMA  pro rok 2018, 17. 11. v O2 aréně, což bude asi snem každého bojovníka. Výjimkou není ani Petrášek, kterého ten galavečer prý ale potřebuje.

„Ta startovka bude chtít, abych se tam dostal,“ směje se.

Napsat komentář