Andrés Raška potvrdil, že se s ním musí počítat

Účastník a semifinalista druhé série show OKTAGON Výzva Ondřej “Andrés” Raška má za sebou senzační vítězství před domácím publikem, na galavečeru OKTAGON 5, kde proti talentovanému Miroslavu Hladkému otevřel hlavní kartu.

„Co se týče otevření hlavní karty, jsem rád, že jsem to mohl být já. Být na hlavní kartě je vždycky jistá míra “prestiže”, alespoň já to tak vnímám, a že už po mě následovaly samé kvalitní a atraktivní fighty, což byla bezesporu pravda. No, a když k tomu přidám domácí publikum, co je víc?“

Zápas na hlavní kartě, před domácím publikem, vítězství nad talentovaným soupeřem a pravděpodobně největší zápas dosavadní kariéry Andrése Rašky, který to tak ovšem nevnímá.

„Já k tomu nepřistupuji tak, zda šlo o největší zápas kariéry, ovšem soupeř měl velmi dobrý rekord a o jeho kvalitách není sporu. Stres jsem ale vůbec neměl, spíš naopak, prostředí mě hnalo kupředu.“

Do zápasu Raška nastoupil bez jakéhokoliv respektu ze soupeřova postoje a do Hladkého šel naplno, což se nakonec ukázalo jako správná volba, Hladkého už v prvním kole uškrtil ukázkovým rear-naked-chokem.

„Já upřímně čekal, že Miro bude chtít bojovat na střední vzdálenost, víc se mnou boxovat a držet si mě od těla. Na postoji jsem začal intenzivně pracovat před nějakou dobou s Kubou Gazdikem, tak snad už to začíná sklízet své ovoce.“

Kdy přesně se na Rašku opět můžeme těšit, to zatím není jisté, trápí ho totiž problémy se zády a plánovaný zápas na Fusion v Brně proto musel zrušit. Každopádně jeden chlap mu v hlavě zůstal.

„Před Ostravou mě dost trápil a stále trápí spodek zad. Nevím, co to může být, ale rozhodli jsme se, že v dubnu, v Brně na Fusionu, zápasit nebudu. Pravě proto, abych si ty záda dal co nejdřív do pořádku. Teďka je 2 dny od zápasu, v hlavě žádné jméno, které bych chtěl, nemám. Ale prohra, která mě pořád žere, je ta s Piratem!“

Organizace OKTAGON MMA chystá v listopadu první galavečer v největším českém sportovním stánku O2 aréně, což je asi snem každého domácího bojovníka a výjimkou není ani Raška.

„Zápasit v O2 aréně? Co na to říct, kdo by to nechtěl, že jo? Já to rozhodně chci!“

OKTAGON pomalu začíná přidávat do oběhu i pásy jednotlivých divizí, momentálně skrze pyramidy. Divize střední váhy patří ke stálici a otázka pásu je určitě nasnadě.

„Co se pásu týče, žádné oficiální informace zatím nevím, ale samozřejmě jsem to zaslechl. Pokud by to šlo, titul bych vybojovat chtěl.“

Možná to o něm málokdo ví, ale Andrés Raška kromě vrcholového MMA stíhá i náročné studium na Fakultě veterinárního lékařství v Brně.

„Je těžké sedět na dvou židlích zároveň. Já si letošní rok dal odklad od nástupu do posledního 6. – státnicového – roku, právě kvůli MMA. A zatím musím říct, že se to vyplácí. Ale pár zkoušek, abych mohl do 6. ročníku na jaře, jít dodělat musím. Školu chci totiž co nejdřív úspěšně dokončit, ať mám klid,“ směje se Raška.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here