OKTAGON 3 – Jak Attila ukořistil kariérně důležité vítězství a rozprášil spekulace o konci

Hlavním zápasem OKTAGON 3 na Štvanici bylo střetnutí bývalého šampióna Bellatoru a hvězdy slovenského MMA Attily Végha proti irskému Paulu Byrne.

Všichni, co zápas už viděli, mi dají za pravdu, že si to onen vysluněný spot hlavního zápasu večera zasloužilo. Z obou borců šel cítit respekt a mnoholeté zkušenosti převedené do MMA vrcholové a mezinárodní úrovně.

Jak pro Attilu tak Paula to byl důležitý zápas. Attila se po dlouhé době vracel před nabité domácí publikum a hlavně s čtyřmi prohrami v řadě. Špatný výsledek tak mohl klidně rozhodnout o konci jeho kariéry. To se naštěstí nestalo.

Plně koncentrovaný Attila po boku trenéra Škondriče

Paul šel do zápasu rovněž z ne zrovna příjemné pozice a to dvou proher v řadě. Motivován představit se na velkém turnaji pod otevřeným nebem proti bývalému šampiónovi Bellatoru předvedl skvělý výkon a jak se v branži říká, ”válku” na všechny tři kola. Příprava pod vedením elitního trenéra a světové špičky Johna Kavannagha byla znát.

Výraz Byrneho hovoří za vše

V prvním kole držel otěže zápasu Attila, když nastoupil naprosto soustředěný a odhodlaný Ira přejet. Dobrý pohyb, postoj a takedowny mu u bodových zajistily první kolo.

Brutální Roundhouse kick, jehož zvuk se rozlehl po celém ostrově

Už po desítkách sekund druhého kola Attila zjistil, že zastavit Byrneho nebude vůbec tak jednoduchý úkol. Tempo Attily jakoby začalo upadat a zápas na svou stranu stále víc získával aktivní Byrne, který Attilu hned několikrát dobře natrefoval.

Byrne ukázal proč je irským šampiónem v Muay Thai

Mezi druhým a třetím kole si slovenský veterán pravděpodobně uvědomil, o jak důležitý zápas se jedná a že je v sázce zkrátka všechno. Podle toho následně vypadalo i třetí kolo. Attila našel druhý dech. Začal si dobře kontrolovat vzdálenost a trefovat nepříjemnou přední plus zvedáky. Byrne opět potvrdil svou tvrdou bradu a srdce bojovníka. Všechny ty rány a tlak ustál. Ke konci kola však přišel takedown, který Attilovi vyhrál třetí kolo a zároveň zajistil celkové vítězství 2:1.

Takedown v 3. kole se stal klíčovým pro Attilovo vítězství

Svým výkonem Attila jasně dokázal své kvality a vyvrátil všechny spekulace o konci kariéry. Doufejme, že si na ”domácí” půdě ještě nějaký jeho zápas vychutnáme.

Záznam zápasu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here