OKTAGON 5: David Kozma vs. Rafal Lewon

David Kozma vs. Rafal Lewon

Nového člena OKTAGON MMA čeká už zanedlouho první ostrá zkouška a to ‚doma‘ v Ostravě, na turnaji OKTAGON 5. Rodák z Karviné se postaví nebezpečné mašině na ukončení z nedalekého Polska, odkud tamní bojovníci rádi jezdí okrádat o vítězství domácí borce.

David Kozma (18-10) patří bezesporu k české špičce a želízku z líhně úspěšného PriMMAt gymu. Několikanásobný šampión organizace GCF předvedl ve welteru skvělé tažení, ve kterém nastřádal 6 vítězství v řadě. Naposledy to zkusil v catchweight do 80kg, nevyšlo to a ukázalo se, že David je zkrátka králem v ‚sedmdesátsedmičce‘.

Všestranný Kozma s oblibou ukončuje zápasy na zemi, což potvrzuje i statistika 13/18 vítězství právě na submisi. Nejoblíbenější technikou je bezesporu armbar, na který už nachytal 7 soupeřů, včetně třeba Jaroslava Pokorného. Rovněž jako jediný Čech předvedl techniku ‚calf slicer‘.

Polská hrozba, matador Rafal Lewon (14-7), si se svými soupeři nebere žádné servítky a chce mít co nejrychleji hotovo. Ze 14 zápasů jich před limitem ukončil hned 12 a nikdy se nenechal utáhnout. Jeho nejrychlejší vítězství mu zabralo pouhých 30 sekund. Kozma si je této hrozby dobře vědom. Lewona plánuje nechat v prvních minutách zápasu vyblbnout, pak převzít otěže do svých rukou a dominovat.

Začne Kozma novou etapu kariéry vítězně a připíše si 14. submisi? Oba borci mají zkušenosti z předních evropských organizací jako M1, ACB nebo polskou FEN. Duel nadějného klenotu domácí scény a polského matadora bude ozdobou a hlavním tahákem předzápasů.

Rozhovor s Davidem Kozmou o podpisu s OKTAGON MMA.

OKTAGON 5 // 17.3. // RT TORAX OSTRAVA
Lístky: TICKETPORTAL

1 komentář

Napsat komentář