Zápas Frankie Edgar vs. Brian Ortega nebyl sice úplně plán číslo jedna pro UFC 222, ale nakonec se tak po vyškrtnutí Maxe Hollowaye stalo a v jednu chvíli se uvažovalo, že toto bude hlavní tahák na pět kol. To platilo do doby, než UFC našlo titulovou náhradu v podobě Cyborg vs. Kunitská.

Přesto je právě tento duel – Edgar vs. Ortega – asi největším tahákem pro fanoušky, soudě podle jejich vyjádření. Není se čemu divit – Frankie Edgar je jednou z nejoblíbenějších postav MMA a Brian Ortega je nastupující hvězda, která ještě neprohrála a všechny své zápasy v UFC vyhrála před limitem (nepočítáme-li No Contest při debutu Ortegy v UFC, který původně vyhrál na submisi, ale nakonec měl pozitivní test).

Frankie Edgar se pohybuje v UFC již velmi dlouho a přestože v pérové váze se ještě šampionem nestal, je nadále součástí velkých zápasů a pohybuje se těsně pod vrcholem. To bude pro Ortegu největší výzva, stejně jako představa, že se může stát prvním bojovníkem v historii, který Edgara dokáže porazit před limitem. Nikomu se to ještě totiž nepovedlo.

“To je na tom to nejlepší. Je to velká výzva,” říká Ortega v rozhovoru pro MMA Fighting.

“Jsem typ člověka, který, když mi řeknete, že něco neudělám, třeba: ‘Briane, že neskočíš salto z druhého patra’, tak já do toho jdu. Takový jsem byl už od dětství. Takže když řeknete: ‘hele, tohohle ještě nikdo nestopnul’ a každý mi říká ‘nedokážeš ukončit Frankieho Edgara, nedokážeš to’, tak pro mě to znamená, že do toho mám jít.”

“Jsem šťastný, v jaké fázi se teď nachází moje kariéra, protože sdílím Octagon s lidmi, jako je Edgar. Mohl jsem být v kleci s Clayem Guidou, Cubem Swansonem. A teď budu s Frankiem Edgarem. Tohle jsou věci, o kterých jako bojovník vždy sníte. Sníte o zápasech s lidmi, na kterých jste vyrůstali. Nejenom jeden z nich, ale zrovna všichni tři mají velká jména a pro tento sport udělali hodně – obzvlášť Frankie, to je legenda.”

Brian Ortega vs. Frankie Edgar by se vůbec nestalo, kdyby s tím Edgar nesouhlasil, protože původně se měl střetnout s Maxem Hollowayem a nyní tímto duelem riskuje, že se v případě prohry opět vzdálí titulové šanci.

“Líbí se mi, že on chce prostě zápasit bez ohledu na cokoliv. Změní se soupeř, cokoliv, ale on tam pořád je. Jsem vděčný.”

Ortega vs. Edgar je součástí UFC 222, která proběhne již tuto sobotu 3. března.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here