Zatímco Dana White již před několika dny oznámil, že umožní Danielu Cormierovi obhajovat pásy jak v těžké, tak v polotěžké váze, řešilo se, jak to ve skutečnosti bude s divizí do 205 liber.

Nejvíce se o slovo hlásí Alexander Gustafsson, kterého na UFC 227 čeká bitva s Volkanem Oezdemirem. Jenomže do hry vstoupilo ještě další jméno – Yoel Romero.

Po dalším neúspěšném navážení bylo Romerovi doporučeno, aby přestoupil do polotěžké váhy, kde by se rovnou mohl stát vyzyvatelem o titul. Dlouho se o “božím bojovníkovi” nemluvilo, dokud nepromluvil na Twitteru a nevyzval Cormiera.

“Blahopřeju k sobotě. Chci dát lidem to, co chtějí vidět – ty a já ve 205-ce v New Yorku.”

Romero měl na mysli UFC 230 v Madison Square Garden (3. listopadu). Přestože Cormier se již vyjádřil k tomu, že se nechce titulu v polotěžké váze vzdát, proti Romerovi nastoupit nechce.

“Jde o tohle: Nikdy jsem nezápasil s Yoelem Romerem, ale ve wrestlingu by si mě asi namazal na chleba. Je to jeden z nejlepších wrestlerů všech dob. Ale když selžete v jedné kategorii, tak prostě nejdete o třídu výš.”

Cormier především narážel na Romerovu prohru s Whittakerem a přirovnal ji k Chaelu Sonnenovi, který prohrál s Andersonem Silvou ve střední váze, aby hned poté dostal titulový zápas proti tehdejšímu šampionovi Jonu Jonesovi v polotěžké divizi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here