ROZHOVOR S RUDOU KŘÍŽEM – NEJEN O “PENALTĚ” Z POLSKA

Ve dnech od 4. do 7. září se na brněnské Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity konala velice zajímavá akce. Konkrétně se jednalo o Summer school of combatives (letní škola úpolů, pozn. red.), která se konala přímo na akademické půdě brněnské fakulty, kam přijali pozvání i zahraniční trenéři.

Tím hlavním byl pro letošní již třetí ročník polský trenér Lubomir Grochocki, vynikající trenér a zápasník v jedné osobě. Našince ale bude zajímat především jméno druhého trenéra, kterým byl Rudolf Kříž. Ruda, hlavní tvář klubu Valetudo RK Znojmo, přijel do Brna rovnou ze zápasu v Polsku, který proběhl večer předtím. Měl jsem tak možnost jej vyzpovídat hezky „začerstva“ po zápase, což bylo jistě nejen slyšet, ale i vidět.

Dodatečné informace k celé akci nám podal PhDr. Michal Vít, Ph.D., který na Fakultě sportovních studií pracuje na Katedře gymnastiky a úpolů. Celé akce se zúčastnilo více než 40 lidí ze všech koutů republiky a dokonce i několik zájemců ze zahraničí. Je vidět, že o MMA roste zájem stále vysokým tempem, což je pro nás trenéry, fanoušky, zápasníky, cvičence a především všechny, kteří mají tento sport rádi, jedině dobře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here