T.J. Dillashaw: Váhu zvládnu lépe než Cejudo

Photo @mmafighting.com
Photo @mmafighting.com

Dillashaw má v plánu vstoupit do historie. Jako první bojovník může držet pásy ve dvou nejlehčích váhových kategoriích. T. J. dle svých slov nenechal nic náhodě, poctivě se připravoval a s váhou 125 liber nebude mít sebemenší problém.

Jeho soupeřem bude Henry Cejudo, který dokázal porazit legendárního Demetriouse Johnsona očekává svou první titulovou obhajobu. Cejudo měl v minulosti problémy s váhou a Dillashaw se domnívá, že trable přijdou i tentokrát.

„On nedal váhu. Měl s tím problémy a to je to jeho přirozená váhovka. Vsadím se, že váhu dělám snadněji než on. To proto, že jsem profesionál.“

Dva šampioni se utkají v sobotu, kdy si UFC odbyde debut na televizní stanici ESPN. Dillashaw začal snižovat váhu postupně, během několika měsíců. Na sociální sítě umístil několik fotek s aktuální formou a dle svých slov, se cítí lépe, než kdy jindy.

„Samozřejmě, že budu hodně hubený. Jdu o váhu níže. Když bych nechal shazování na posledních pár dní, vypadal bych v kempu lépe, byl bych normální. Na druhou stranu by mě drastické shazování mohlo ohrozit a můj výkon by nebyl tak dobrý.”

V pondělí vážil T. J. okolo 135 liber. V bantamové váze obvykle vážil 150 liber pár dní před zápasem. Postupné shazování tedy působí na Dillashawa pozitivně a poslední hodiny nebude muset shazovat spousty kilogramů.

Bantamový šampion nikdy nepochyboval, že může shodit do nejlehčí kategorie, sám se nakonec divil, jak jednoduché to bylo.

„Nikdy to nebyl problém. Vždy jsem věděl, že můžu udělat nejnižší kategorii, ale překvapuje mě, jak lehké to bylo. Přistoupil jsem ke všemu naprosto profesionálně a zodpovědně. Nyní stačí udělat posledních pár liber. Měl jsem přesně nastavený jídelníček, který jsem dodržoval. Jsem opravdu hubený, a i když mi někteří nevěří, jsem silnější, než jsem byl při svém posledním zápase.“

V neděli ráno zjistíme, zda se Dillashaw zapíše mezi legendy. Conor McGregor odstartoval éru dvojnásobný šampionů. T. J. se může zapsat mezi legendy a potvrdit status nejlepší bantamové váhy v dějinách UFC.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here