Cris Cyborg (18-1, 1NC) vs. Holly Holm (11-3)

Hlavní zápas UFC 219 a taky symbolicky poslední střetnutí roku 2017, bude soubojem o titul v ženské pérové váze.

Proti sobě se postaví známé firmy a pro obě to bude duel proti dosud nejnebezpečnějším soupeřům, kterým kdy obě ženy čelily.

Cris Cyborg má před sebou zároveň první obhajobu titulu pérové váhy, který UFC udělalo tak trochu kvůli ní. Mezi ženami těžko najdete děsivější bojovnici. Jasně to potvrzuje i její forma a skóre. Prohrála pouze svůj premiérový zápas a od té doby převálcovala 18 soupeřek. A teď pozor, pouze dvě z těchto výher byly díky bodovým rozhodčím, jinak vše KO/TKO. Tohle už o něčem vypovídá.

Cris Cyborg jde -podle bookmakeru- do zápasu jako favoritka, avšak nelze zpochybnit kvality Holly Holm. Několikanásobná světová šampiónka boxu a bývalá šampiónka bantamové váhy UFC už celý svět jednou šokovala, když v roce 2015 na UFC 193 knockoutovala do té doby nedotknutelnou bohyni ženského MMA Rondu Rousey.

Pokud si jí podaří podobné překvapení zosnovat i tentokrát, stane se (tedy aspoň podle prezidenta UFC Dana White) největší a nejlepší bojovnicí všech dob.

Klíče k vítězství

O vývoji zápasu bude rozhodovat hned několik aspektů, avšak podíváme-li se na zápasy obou bojovnic, čeká nás pořádná válka v postoji. V případě, že se zápas ubere na zem, měla by podle předpokladů dominovat Cris Cyborg.

Je tady ale velké kdyby. Oběma bojovnicím spíše vyhovuje boj v postoji a těžko tedy říct, jestli se některá odhodlá vzít zápas na zem, pokud ano, budou se obě muset vypořádat s jednou z nejlepších obran takedownů v celém UFC.

I když je Cris Cyborg favoritkou, tak by se styl zápasu mohl přiklánět právě na stranu Holly Holm. Cyborg je agresivní typ bojovnice, která se hlava nehlava tlačí za ukončením soupeřky. To samé bude dělat i s Holly Holm. Možná i proto, že nikdy celých 25 šampionských minut neabsolvovala.

Holly ano. Navíc ji neustálý nátlak Cyborg nebude cizí a proti srsti, ba naopak. Ráda si v zápasech hlídá vzdálenost a patří k těm nejlepším světovým ‘counter puncherkám’ – tzn. vyžívá se v protiúderech.

Jenže je rozdíl, když vás nahání Ronda Rousey a když Cris Cyborg. Holly si budu muset dávat hodně velký pozor, aby se nenechala Cris zatlačit natěsno k pletivu. Tam je Cyborg totiž bezesporu nejnebezpečnější a smrští úderů z těchto míst už ukončila několik soupeřek.

Kroužit, dávat si pozor a vyčkávat na správnou chvíli. Pokud se to Holly povede, její šance na vítězství budou zaručeně vyšší, než by si jeden myslel.

Doufám, že se preview líbilo a dodalo vám nový (nebo další) pohled na zápas. Máme se na co těšit, konec roku bude ve velkém stylu.

PREVIEW Khabib Nurmagomedov vs. Edson Barboza

PREVIEW Carlos Condit vs. Neil Magny 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here