UFC Fight Night 110 – PREVIEW, video z vážení

Alexander Volkanovski (14-1) vs. Mizuto Hirota (19-7-2)

Zápas pérové váhy. Alexander Volkanovski při svém debutu v UFC předvedl solidní výkon a zvítězil v druhém kole na KO. Japonec Hirota v UFC okusil jak výhru, tak i 2 prohry a remízu. Proti Volkanovskim ho čeká další složitý zápas. I když má Hirota dobrý boxing a velké srdce bojovníka, tak proti svému soupeři to bude mít hodně těžké, neboť Volkanovski je tank s dobrým wrestlingem a brutálním ground-and-pound.

Tip: Volkanovski

Tim Elliott (15-7-1) vs. Ben Nguyen (16-6)

Vítěz The Ultimate Fightera 24 Tim Elliot ve svém dalším zápase. Momentálně 8. muž v žebříčku muší váhy si právě díky výhře TUF 24 vysloužil titulovou šanci na nespoutaném šampiónovi Demetrious Johnsonovi, kde hodně mile překvapil a předvedl solidní výkon a poměrně nelehký test šampiónovi. Jeho hlavní zbraní je nevyzpytatelnost, rychlost a hodně neortodoxní styl, díky kterému soupeř nikdy neví, co očekávat. Ben Nguyen je všestranný borec. Má za sebou 4 zápasy v UFC a z toho 3 výhry. Oběma by vítězství zajistilo dobrou pozici v TOP 10 a potencionální zápas s jedním z TOP vyzyvatelů.

Tip: Elliott

Ion Cutelaba (12-3, 1NC) vs. Henrique da Silva (12-2)

Tihle dva jsou úkazem těch nejdrsnějších chlápků polotěžké váhy, kteří si se svými soupeři rádi vyměňují bomby v postoji, až dokud jim to tělo a vůle dovolí. Oba mají také solidní grappling. Cutelaba jako schopný wrestler a da Silva ve svém druhém zápase utáhnul bojovníka s černým pásem z jiu-jitsu. Ion Cutelaba má svých 23 letech 3 zápasy v UFC, z toho skóre 1-2. V posledním zápase s Jered Cannonierem si odnesli bonus $50k za zápas večera. Henrique da Silva je také mladý prospekt se skóre 2-2 v UFC.

Tip: Cutelaba

Dan Hooker (14-7) vs. Ross Pearson (21-13, 1NC)

Dan Hooker v poslední době ne a ne najet na nějakou tu vítěznou vlnu. Ve svých posledních 6 zápasech v UFC střídá prohru s výhrou a má to 3-3. Jeho soupeř Ross Pearson na tom byl podobně, než však přišlo nejhorší období jeho kariéry, když prohrál poslední 3 zápasy a má potencionální nůž na krku. Dan Hooker ve svých zápasech potvrdil všestrannost a dost velkou schopnost ukončit soupeře. Z těch 3 zápasů, co vyhrál, všechny ukončil. Vynalézavý kickboxer s nečekaně velkou silou. Pearson je takový typ boxerského specialisty a experta na protiúdery. Jakmile mu však soupeř odmítne přistoupit na hru v postoji, má problém a těžko se adaptuje na jiný styl. Hooker bude poháněný domácím publikem mířit za vítězstvím a možným ukončení Pearsonovy kariéry v UFC.

Tip: Hooker

Derek Brunson (16-5) vs. Daniel Kelly (13-1)

Derek Brunson má za sebou opravdu těžkých pár měsíců. Po 5ti zápasové vlně vítězství přišla prohra na KO s Robertem Whittakerem, kde udělal pár zbytečných chyb a podcenil soupeřův postoj. Ještě horší moment byla určitě prohra na UFC 208 s legendárním Andersonem Silvou a podle všeho ‚ukradnuté‘ vítězství na body rozhodčími. Daniel Kelly – to je zase úplně jiný případ. Z posledních 7 zápasů v UFC vyhrál 6 a pokaždé z pozice outsidera. Momentálně 4 vítězství v řadě a skalp bývalého šampióna střední váhy Rashada Evanse. Derek Brunson je nepříjemným soupeřem s kvalitním zázemím ve wrestlingu a tvrdou levačkou. Bývalý, 39letý olympionik v Judu Daniel Kelly má pravděpodobně jednu z nejtvrdších brad a největší vůli snášet bolest v UFC. Brunson je momentálně na 8. místě žebříčku střední váhy a stojí před důležitým zápasem kariéry.

Tip: Brunson

Derrick Lewis (18-4, 1NC) vs. Mark Hunt (12-11-1, 1NC)

Souboj těžkotonážních ranařů. Tady se 5 kol určitě nedočkáme. Oba slibují KO toho druhého. Derrick Lewis je momentálně na famózní vlně 6 vítězství v řadě, což je na těžkou váhu opravdu pozoruhodný počin. Pravděpodobně se ale ještě nesetkal s takovým ranařem a tak tvrdou bradou jako je Mark Hunt, který vyznává podobný, techničtější styl, než Lewis. Bývalý šampión K-1, držitel několika takzvaných ‚walkout knockoutů‘ Mark Hunt svůj poslední zápas prohrál s Alistairem Overeem na nedávném UFC 209 a bude se tak chtít o to více vrátit vítězně, ještě k tomu před domácím publikem v rodném městě. Výhra by Lewisovi zajistila protivníka z TOP 5 a poté klidně třeba titulový zápas. Mark Hunt je momentálně na 7. místě v žebříčku a pochopitelně by se ještě rád přiblížil nadosah titulu. Ve vstupu do TOP 5 mu v cestě stojí právě Lewis.

Tip: Lewis

Video z vážení://Všichni bojovníci až na Chan-Mi Jeon navážili. ( Chan-Mi Jeon bude obrán o 20% výplaty)

Napsat komentář