Robbie Lawler (28-11, 1NC) vs. Rafael Dos Anjos (27-9)

Hřeb večera a hlavní karty UFC on FOX 26 bude střet bývalých šampiónů Robbie Lawlera a Rafaela Dos Anjose. Oba bojovníci už na vrcholech jako šampióni nejprestižnější organizace byli, není je čas zdolat poslední překážku a dostat se zpět k titulové šanci.

Oblíbenec fanoušků ‘Ruthless’ Robbie Lawler se po ztrátě titulu na UFC 201 přesunul stranou a dal si na rok pohov. Pauza prospěla a po roce se v létě na turnaji UFC 214 vrátil vítězně, když se vypořádal s nebezpečným Cowboeyem Cerrone.

Rafael Dos Anjos má za sebou něco jako restart kariéry. Po famózní sérii v letech 2014 a 2015 -kdy posbíral 5 vítězství v řadě, včetně zisku titulu nad Anthony Pettisem a jedné titulové obhajoby Cerronem- přišlo černé období a nepovedený rok 2016. O titul ho drtivou porážkou v prvním kole připravil Eddie Alvarez a pak se ještě dostal pod ruce rozjetému současnému interim šampiónovi Tony Fergusonovi, s kterým v zápase na 5 kol jasně prohrál.

Špatné období si vyžádalo učinit razantní kroky a změny. Nejlepším možným řešením se nabízelo změnit váhovou kategorii a oprostit se od nepříjemného a složitého shazování. Tento přesun se s postupem času ukázal jako klíčový a správně zvolený.

Ve welterové váze má Dos Anjos 2 výhry v řadě a pokaždé si vedl opravdu famózně, jako za starých časů. Jeho výkony ho tak poslaly až k zápasu o titulovou šanci s Lawlerem.

Klíče k vítězství:

Svou přízeň a fanoušky si oba nezískali díky svých schopnostem na mikrofonu nebo trashtalku, ale kvůli tvrdé a poctivé práci, kterou vždy předvádějí.

Robbie Lawler patří k těm největším ranařům v celém UFC. Na svém kontě má nejvíce signifikantních úderů v historii welterové váhy. Kromě síly, tvrdé brady, smrtících úderů je jednou z hlavních předností také obrana takedownů, v čemž v UFC patří k těm nejlepším a mohla by platit právě na všestrannějšího Dos Anjose. Na jeho stranu bude rovněž přikloněna celková velikostní převaha.

Dříč Rafael Dos Anjos vyniká svou již zmíněnou všestranností a podceňovanou silou. Knockout Lawlera z nějakých šílených přestřelek je asi nereálný, pokud se mu ale povede Lawlera dostat na zem, tak právě zde jsou šance na předčasné ukončení zápasu největší. Držitel černého pásu v jiu-jitsu a bývalý instruktor získal v UFC- právě díky schopnostem na zemi- 9 submission ukončení.

Začátek hlavní karty UFC on Fox 26 ve 02:00 ráno ze soboty na neděli (dnes v noci). Komentátorská dvojice Ondřej Novotný a Karlos ‘Terminátor’ Vémola na Nova Sport 2.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here