Vémola vs. Kincl potvrzeno! Nápodobí Kincl St-Pierra a sesadí Krále Vémolu?

Potvrzeno! Karlos ‘Terminátor’ Vémola se ve váze do 84 kilogramů utká s jedničkou českého welteru Patrikem Kinclem.

Po sérii hned několika výzev na sociálních sítích se konečně podepsal papír a pravděpodobně největší zápas historie domácí scény je na světě.

Rozměry zápasu potvrzuje i fakt, že k velikosti není potřeba mít v sázce titul střední váhy XFN, který totiž drží Makhmud Muradov a králem divize do 84kg tedy i bez ohledu na výsledek zápasu zůstává on.

„Tento zápas se domluvil velmi rychle. Za pouhých 10 dní. Bude to epochální zápas, jenž přiláká do O2 arény více než 10 000 lidí,“ říká promotér XFN Petr Kareš a má rozhodně pravdu.

Zápasy Karlose Vémoly patří na domácí půdě k těm nejsledovanějším a pro jeho soupeře to znamená automatický nával pozornosti. A právě to hraje do karet Patriku Kinclovi, jemuž se i navzdory nesporným kvalitám uvnitř klece, pozornost mimo ni vyhýbala.

Pro elitního Vémolu to bude bezesporu nejtěžší zápas za poslední tři roky, kdy porážel spíše podprůměrné bojovníky nebo úplné začátečníky v porovnání se špičkou, kam míří. Jeho cíl však zněl jasně – znovu se dostat do prestižní UFC. A k tomu jsou potřeba právě tyto “zelené políčka”.

Tohle zelené políčko však zadarmo rozhodně nebude. I když Kincl celou svou kariéru chodil výhradně 77kg, tak v této kategorii patřil k větším bojovníkům a přechod o jednu váhu výš by až tolik škody napáchat nemusel. Samozřejmě pořád mluvíme o rozdílu nějakých 5-10 kilo přímo v zápase. Jen si ale vzpomeňme na Georgese St-Pierra, jak minulý rok, po dlouhé pauze, přišel do střední váhy a bez větších problémů obral o titul šampiona střední váhy Bispinga. A co bude Kinclovi chybět ve váze, to dožene svou všestranností. Každopádně neradno něco podcenit, protože válec jménem Vémola je neúprosný.

Možná jediným mínusem tohoto zápasu z pohledu fanouška českých bojovníků bude to, že jeden z borců prostě prohraje a prohrou se posune zase o kus dál, třeba od šance v UFC. Hlavně v případě Vémoly, který o UFC vážně stojí, by to ve dvaatřiceti letech mohla být definitivní stopka ve směru za moře. Ale aspoň bude o motivaci postaráno.

Teď už jen doufat, že se budou oběma bojovníkům zranění vyhýbat obloukem a vše se zakončí v kleci. Kromě Kincla a Vémoly se na XFN: Back to the O2 Arena můžeme těšit na elitu jako Makhmud Muradov, Ivan Buchinger, Petr Kníže a další.

Lístky: TICKETPORTAL

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here