VÍKEND VE ZNAMENÍ BOJE – GCF, NOC MISTRŮ A UFC 181

Začněme u největší domácí organizace. Ta věrná svým slovům pořádá do konce roku ještě dva turnaje a především dává šanci mladým zápasníkům na turnajích zvaných “challenge”.

Dnes se uskuteční turnaj v Hodoníně, kde se diváci mohou těšit na premiéru domácího oblíbence, který však zatím startoval především pod pravidly muay-thai.
Steidl sbíral úspěchy i na mezinárodním poli a pobyl také poměrně dlouhou dobu v Thajsku. Po návratu domů se mu sice příliš v ringu nedařilo, ale i tak je jeho premiéra v MMA jistě velmi zajímavým a sledovaným počinem.

Připomeňme, že když se o něco podobného pokusil Jakub Gazdík, tak to příliš nevyšlo. Nicméně Steidl se snad měl možnost připravovat lépe a déle a uvidíme co s ním jeho soupeř, který by měl boj jistě chtít přenést na zem udělá?

V sobotu se pak můžeme těšit na Noc Mistrů, kde bude mimo předávání také k vidění několik zápasů. Petr Kareš se v repete zápasu z ME WAKO, kde prohrál těsně na body utká o další titul s Maslobojevem a můžeme se také těšit na Martina Šolce, který se představí v zápase MMA.

Celosvětově nejvýznamnější akcí je jistě UFC 181. Dva titulové zápasy, které jsou navíc doprovázeny i další superkartou duelů. Nicméně Pettis vs. Melendez je jistě obrovský tahák a názory i sympatie se nemohou lišit více. Pettis je s kurzem 1.45 favorit, ale Melendez nikdy neprohrál před limitem., dokáže zvěrstva v přestřelkách a je opravdu skvělý všude stejně jako Pettis, který je věren své přezdívce „Showtime“

Hlavní duel je, ale opakování zápasu Hendricks vs. Lawler. V prvním zápase vydřel zraněný Hendricks výhru v pátém kole. Od té doby se léčil a Lawler zatím stihl deklasovat dvě hvězdy své váhy a ukázat, že je jasným vyzyvatelem této váhy. Osobně mám R.L. rád od jeho vstupu do Strikeforce a je to můj nejoblíbenější zápasník. Nemohu být tedy objektivní. Doufám, že se ubrání strhům a TD a že přinese oproti prvnímu zápasu více svých drtivých roundkicků a také delší kombinace, které by mu zajistili vítězství!

V neděli ráno si řeknem jak to dopadlo!

Napsat komentář