Woodley se nevzdal myšlenky zápasu se St-Pierrem. UFC má s ním ale jiné plány

Před týdnem se řešil povyk kolem údajně plánovaného utkání Tyron Woodley vs. Nate Diaz, které však není na pořadu dne. Šampion welterové váhy má navíc stále cíl dostat se k zápasu proti Georgesi St-Pierrovi.

“Ještě předtím, než začal mít Georges ten zdravotní stav, jaký má, jsem zvažoval jít o váhu výš a utkat se s ním v této váhovce (185). Vzdal bych se titulu ve welteru, šel s ním bojovat o pás ve střední váze a nakonec bych tam i zůstal.”

GSP bylo před návratem velmi žádané jméno u celé řady bojovníků. Woodley nakonec o tuto možnost přišel i z toho důvodu, že Dana White nebyl spokojený s jeho zápasy. Když se však legendární postava MMA vrátila zpět a nastoupila ve střední váze, Woodleymu by takový přesun nevadil, jelikož prozradil, že mimo přípravu na zápasy se jeho váha pohybuje na úrovni polotěžké divize.

“Určitě si myslím, že je ve střední váze hned několik soupeřů, se kterými můžu bojovat. Budu o hodně rychlejší a nepřijdu o tolik síly v úderech. Borci jako Chris Weidman, Jacare Souza, Luke Rockhold, jsou o něco větší než já, takže bych musel být hodně kreativní. Ale jsem bojovník a našel bych si způsob, jak to dokázat.”

Přestože se Woodley zápasu se St-Pierrem stále nevzdává, nikdo neví, jak to s aktuálním šampionem střední váhy vůbec bude poté, co oznámil, že má kolitidu. UFC naopak moc dobře ví, co dělat s welterovou divizí. Dana White již v říjnu prohlásil, že Tyron Woodley bude obhajovat titul proti vítězi duelu Robbie Lawler vs. Rafael dos Anjos, který je na programu 16. prosince ve Winnipegu, ale i k tomuto má Woodley výhrady.

“Jsem otevřený jakémukoliv boji, který pro mě dává smysl. Ale teď prostě neřeknu: ‘Tohle jsou mí další soupeři.’ Kdo to vůbec dělá? Ve které jiné divizi je šampion nucený zápasit proti jedničce v žebříčku?”

Návrat Tyrona Woodleyho do klece je nyní stejně závislý na tom, jak dobře se mu povede rehabilitace zraněného ramena, takže o oficiálních plánech nelze hovořit s jistotou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here