Woodley vzkazuje Diazovi: “Po dvou zápasech s Conorem si myslíš, že vyděláš 15 milionů se mnou?”

Řeč velkých peněz je poslední dobou velmi častý jev v UFC a kdo jenom ucítí závan vysokého výdělku, začíná vystrkovat růžky nebo klidně i vykřikovat.

Nate Diaz nedávno prohlásil, že chce 15 milionů dolarů za zápas s Tyronem Woodleym. Je mu jedno, jak dlouho bude čekat na svoji další návštěvu octagonu a tím pochopitelně pije Danu Whiteovi krev. Naposledy se Diaz představil proti Conoru McGregorovi v odvetnému duelu v srpnu 2016 a byl to už jeho třetí zápas v řadě, který se stal utkáním večera.

Současný šampion welterové divize, Tyron Woodley, to ale vidí jinak a má za to, že si Nate Diaz jenom vymýšlí důvody, proč se s ním neutkat a zároveň případně čekat na dokončení trilogie s McGregorem. Podle jeho slov je to prý odmítavý postoj, aniž by Diaz ve skutečnosti říkal ne.

“Určitě existovala nabídka k zápasu. Nikdy bych neodložil operaci a rehabilitaci, kdyby nenastala taková příležitost. Zápas mi nabídli na to datum (30.12. – UFC 219 – pozn.). Nebylo to ve smyslu: ‘Hele, tohle je zápas, který po tobě chceme. Takový by se nám na tohle datum líbil, protože potřebujeme velký hlavní tahák, velké jméno.’ Bylo to spíš takhle: ‘Hele, jestli do toho (Nate) půjde v tohle datum…’ a já na to kývl, že souhlasím.”

Utkání je tedy ze hry venku alespoň na několik měsíců, protože Woodley podstoupí zmiňovanou operaci ramena, které si zranil při zápase s Demianem Maiou na UFC 214. Osobně doufá, že se vrátí do akce někdy v březnu či dubnu. Rozhodně si však nemyslí, že by měl Nate Diaz jakýkoliv nárok na tak vysoké peníze, o jaké si veřejně řekl.

“Nikdy nevydělal 15 milionů za zápas. Nevím, jestli ztratil paměť, ale než bojoval s Conorem McGregorem, porazil Michaela Johnsona za 16 tisíc dolarů (za účast) a 16 tisíc (za výhru). Po dvou zápasech s Conorem si myslíš, že vyděláš 15 milionů se mnou? Já nejsem Conor. Nevydělal by takové peníze ani s Conorem.

To je jako kdybych já tvrdil: ‘Jo, jdu proti Stipemu Miocicovi teď hned. Napište si mě. Budu s ním zápasit. ‘Kolik chceš?’ 30 milionů.’ Vím, že nedostanu 30 milionů.”

UFC 219 se tedy opírá především o titulový zápas Cris Cyborg vs. Holly Holm a očekávané utkání v lehké váze – Khabib Nurmagomedov vs. Edson Barboza. Loňský rok končily také ženy. Zaujme to lidi znovu i letos?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here