V sobotu se můžeme těšit na dlouho očekávaný turnaj UFC 225. Jména jako Overeem, Petis, Benavidez či Gadelha se nevešla na hlavní kartu. Tu obsadí CM Punk, Andrei Arlovski, Holy Holm, RDA či Colby Convington. Hlavní tahák ovšem obstarají Robert Whittaker a Yoel Romero.

Yoel Romero (13-2) a Robert Whittaker (19-4) se poprvé setkali na turnaji UFC 213 v létě loňského roku. Whittaker navzdory zranění nohy dokázal v pětikolové bitvě získat prozatimní titul ve střední váze. Odveta zcela určitě nabídne zajímavou podívanou a „Voják Boží“ slibuje, že tentokrát zvítězí.

Australský zápasník od zmíněného UFC 213 do oktagonu nevstoupil. Romero v únoru nesplnil váhový limit, a přesto knockoutoval Lukea Rockholda. K nevoli spousty fanoušků získal podruhé šanci zápasit o titul.

„V prvním zápase s Whittakerem jsem udělal několik chyb. V sobotu to napravím. Měl jsem chvíli, kdy jsem mohl zápas ukončit, ale nevyšlo to. Tentokrát to dokončím.“

Nestárnoucí stříbrný medailista z Olympijských her ze Sydney tvrdí, že je lepším zápasníkem, než byl v prvním duelu. Z osmi vítězství má šest KO a nyní se chystá ukončit i australského šampióna.

„Je to velký moment – zápas o titul. Při začátcích v UFC jsem se učil, jaké to je být v oktagonu. Teď je to úplně jiné. Budu zápasit o titul. Když máte šanci někoho sejmout, musíte to udělat.“

Yoel Romero je opravdu ojedinělý přírodní úkaz. Ve čtyřiceti letech se dokáže držet na špici v tak náročném sportu, jako je MMA. U soupeřů ani fanoušků bohužel není moc oblíbený. Často je nazýván jako nečestný zápasník. Tak či onak, zakončit kariéru pásem UFC by byla skvělá kubánská pohádka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here