Ještě nedávno byl víceméně smířený s tím, že splní svůj kontrakt s UFC a poté neprodlouží. Po šesti letech by se musel vydat jiným směrem, ale nakonec je to úplně jinak.

„Dostalo se to do bodu, kdy jsem si fakt myslel, že smlouvu neprodloužím. Řekl jsem si, že to prostě je tak, jak to je. Pár měsíců jsem si myslel, že v UFC končím.“

I když tam panoval zájem z obou stran, nedohodly se především po stránce peněz. Swansona nelákala nabídka, kterou mu UFC předložila po utkání s Brianem Ortegou (prohra ve 2. kole na submisi), kdy to bylo již potřetí v řadě, co Swanson získal ocenění „zápas večera“.

Nakonec ale přece jenom k dohodě došlo, a to zhruba před týdnem, kdy mu společnost zavolala a nabídla mu lepší smlouvu. Pod jednou podmínkou – musí vzít zápas proti Frankiemu Edgarovi – 21. v dubna. Odvetný duel z roku 2014, kdy Edgar porazil Swansona v 5. kole na submisi.

„Dostal jsem od něj nakládačku, takže mu mám co vracet. Miluju UFC, je tady spousta zápasů, po kterých prahnu. Chci být součástí velkých show, velkých soubojů. To také pro mě hrálo velkou roli.“

Cub Swanson byl tedy volným hráčem bez smlouvy jenom chvíli a nebylo divu, že o něj měly zájem prakticky všechny velké společnosti MMA, ačkoliv u některých tento zkušený bojovník nebyl spokojený se stylem jednání a praktikami.

Nyní se může připravovat na 21. dubna, protože jej čeká velký zápas, který ho v případě vítězství posune rovnou mezi vyzyvatele o titul.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here