Francis Ngannou má za sebou hype, který tady už dlouho nebyl, a před sebou zase největší test kariéry.

Milióny fanoušků po celém světě a dá se říct, že i UFC do něj vkládají velké naděje a šance porazit současného šampióna těžké váhy Stipe Moicice a překazit mu tak překonání rekordní obhajoby (třetí v řadě) v divizi těžkých vah.

Na včerejším ‚open workout‘ pro média Francis ukázal, že je vážně ojedinělým úkazem přírody s neskutečnou silou. Čas vyšel i na menší ‚media scrum‘, kde první vyzyvatel těžké váhy odpověděl na pár otázek novinářů.

„Doufám, že je Stipe připraven, zažije totiž něco, co ještě nikdy neviděl.“

„Nemyslím si, že by zápas došel až do pátého kola, pokud ano, jsem připravený. Trénuji na pět kol, ale v tomhle zápase si to prostě nedokážu představit a ani to není můj gameplan.

„Zápas ukončím nejrychleji, jak to jen půjde. Pak půjdu prostě domů, no a možná se vleze i nějaká ta párty,“ směje se Ngannou.

Už před zápasem s Overeemem jsem se připravoval na Stipeho. Viděl jsem tu příležitost a věděl, že přijde.

Při dvoutýdenní návštěvě a návratu do Paříže -kde vlastně celá kariéra Francise Ngannou začala- byl rád, že se tam MMA dostalo i díky němu více do podvědomí a hned na letišti na něj čekala parta nedočkavých novinářů. Ve Francii je totiž celkově MMA bráno jako ‚násilnický a brutální sport‘ a taky proto jsou na jejím území turnaje zakázány.

„Po příjezdu do Francie jsem byl mile překvapen. Nemyslím si, že bych byl schopen sám změnit celou politiku a přístup lidí k MMA, ale určitě k tomu kladně přispívám. Jakmile jsem přistál v Paříži, lidé mě poznávali a byl velký zájem i ze strany nejrůznějších médií. Nic takového jsem tam předtím nezažil.“

Jestliže by v sobotu vyhrál Francis, nebránil by se ani odvetě, ačkoli si myslí, že by ji Stipe stejně nedostal.

„Pokud si to bude UFC přát, tak ano, ale nemyslím si to. V divizi je hodně chlapů, kteří jsou hladoví po titulové šanci. Já budu bojovat s kýmkoliv.“

UFC 220 už ze soboty na neděli, ve 4h ráno na Nova Sport 2.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here