Jon Jones: “Bylo těžké sledovat Cormiera brečet“

Daniel Cormier po zápasu s Jonem Jonesem na UFC 214 neprožíval zrovna lehké chvilky.

Konec rivality Jon Jonese a Daniela Cormiera? Pravděpodobně ano. To se v případě jejich třetího zápasu hodně rychle změní. Momentálně se však válečná sekera zdá být zakopaná.

Po konci UFC 214, kde Jones Cormiera porazil a získal zpět svůj titul, předvedl kromě skvělého výkonu i skvělé gesto. Cormierovi v po-zápasovém rozhovoru smekl poklonu a uznal ho jako šampióna a člověka.

Cormier po skončení zápasu své emoce na uzdě neudržel a začal brečet. Samozřejmě se není za co stydět. Jen to dokazuje jeho oddání a lásku k MMA. Své o téhle situaci s odstupem času řekl i Jon Jones.

“Bylo těžké sledovat ho tam brečet. Je to skvělý ambasador našeho sportu. Cítím, že sporty jako MMA a box jsou jediné, kde můžete vidět dospělého chlapa brečet.“

“Úspěch totiž závisí pouze a jen na Vás. Ve fotbale, basketballu apod. máte hodně lidí, na které se může svést vina…v MMA jste to jen Vy. Když prohrajete, je to strašně osobní (ne že by s porážkami měl Jon nějaké větší zkušenosti). Váš odkaz a zkrátka vše. Nikdo nemluví o nějakém týmu nebo dalších lidech, veškerá vina je pouze na Vašem triku. Daniel má k tomuto sportu skvělý vztah, to je taky důvod, proč brečel. Jen to ukazuje, jak moc mu na tom záleží.“

Když se podíváte na divizi polotěžké váhy a přičtete k tomu fakt, že Cormiera vlastně nikdo jiný než Jones neporazil. Je docela možné, že se tito dva třeba za rok nebo dva zase potkají.

“Chci s ním vycházet dobře. Zvláště jako Afroameričani musíme držet při sobě. Moc nás v tomto sportu není. Měli bychom se navzájem povzbuzovat a podporovat. Rád bych společně udělal třeba nějaké interview, uspořádal charitativní akci nebo tak něco. Lidé by nás podle mě rádi viděli společně dělat podobné věci.“

Jones teda pěkně seká latinu. Snad v takovém rozpoložení vydrží a nenechá se žádným průserem znovu odloučit od MMA. Jeho absence v těch nejlepších letech je pro MMA velká ztráta.

(rozhovor ve swayuniverse)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here