Mistrovství ČR v MMA, MMAA ARENA CUP 2017/18

Mistrovství ČR v MMA, MMAA ARENA CUP 2017/18

Sezóna 2017/18 o ceny pro vítěze v hodnotě téměř 700tis. nabídne celkově 10 turnajů.

Základní kvalifikační část obnáší 9 ligových kol s měsíční rotací, probíhající po celém území ČR a to od září 2017 do května 2018. Velké finále bojovníků s nejvíce nasbíranými body v průběhu sezóny pak proběhne na konci června 2018, kde se rozhodne o nových amatérských šampiónech.

Tento rok se uskuteční hned 4 turnaje:

1) 30. Září 2017 – Praha

2) 28. Října 2017 – Plzeň

3) 25. Listopadu 2017 – Chomutov

4) 16. Prosince 2017 – Ostrava

V roce 2018 pak turnaje zamíří do měst jako Jablonec nad Nisou, České Budějovice, Brno, Opava a další…

Hned v listopadu je na programu Mistrovství světa, v březnu pak Mistrovství Evropy a červenec bude patřit Mistrovství Asie.

Jedním z hlavních kritérií pro přijetí do reprezentačního týmu MMA bude umístění v žebříčku MČR. Kromě “mistrů MMAA“ má tak šanci ČR reprezentovat na mezinárodních akcích IMMAF kdokoliv, z první pětky jednotlivých váhových kategorií.

Co si pod pojmem IMMAF vlastně představit? (International MIxed Martial Arts Association)

Jedná se o světového lídra na poli amatérského MMA napojeného přímo na UFC. Zapojeno je více jak 70 států, což znamená největší amatérskou federaci, která svým šampiónům do budoucna může nabídnout hladký přestup mezi profesionály a šanci prosadit se třeba až do vysněné UFC.

Cílem MMA je kromě výchovy bojovníků také zatraktivnění sportu jako takového a představení ho široké veřejnosti. I proto se první turnaj letošní sezóny bude konat na pražském EVLS – Europe´s Grandest Power, Bodybuilding and Fitnes Festival, jako doprovodný program. V minulém roce akce sklidila úspěch a navštívilo ji přes 10 tisíc návštěvníků. Díky přestěhování do většího areálu PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 se očekává návštěva až 20 tisíc lidí. To je pro amatérské bojovníky hodně slušná kulisa a motivace navíc. Podobně tuto příležitost využili i v Austrálii, kde turnaj spojili s populární Arnold Classic.

Zatraktivnění celé ligy by mimo jiného měly obstarat i tyto novinky:

1) Doposud největší „ceny“ pro naše bojovníky

2) Živé vysílání hlavních zápasů každé ligy

3) Vypisování sázek na „hlavní“ zápasy

4) Semináře, workshopy a kempy MMAA

5) Finanční podpora klubů

6) Spolupráce s profi turnaji

7) Členství v MMAA

Tohle je obrovská a také dostupná příležitost pro všechny amatérské bojovníky. Poplatek na bojovníka je pouhých 500kč na sezónu, což by mělo částečně pokrýt náklady na administrativu, pořádání turnajů, evidenci bojovníků, matchmaking apod. Částku lze uhradit kdykoliv v průběhu sezóny.

Letošní sezóna tak láká na zajímavou podívanou doprovázenou skvělými bonusy a organizací. Každý amatérský bojovník dostává šanci prosadit se a nabrat cenné zkušenosti.

Highlight z minulého roku:

(MMAA)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here