Mousasi chce zničit MacDonalda na domácí půdě

Holandský bojovník Gegard Mousasi před nedávnem odmítl prodloužit kontrakt s UFC a upsal se za skvělých podmínek konkurenční organizaci Bellator. Gegard bude fanouškům v UFC určitě chybět, ale dle vlastních slov se v Bellatoru může stát opravdovou superhvězdou, což chce potvrdit v nadcházejících zápasech.

Rodáka z Íránu čeká 25. května v Londýně titulový zápas ve střední váze proti Rafaelu Carvalhovi. Brazilský borec ukončil dvanáct ze svých patnácti vítězství před limitem a pro Gegarda přichází příležitost dokázat, že on je největší hvězdu celé organizace. Welterový zápasník Rory MacDonald již prohlásil, že pokud Mousasi vyhraje, je ochoten přibrat na váze a utkat se právě s holandským zabijákem. MacDonald ve své kariéře zápasil v lehké i welterové váze a bude muset na váze přidat ještě spoustu kilogramů, pro zápas ve střední váze. Mousasi se lehce pousmál a řekl, že by Roryho rád brutálně přivítal ve své váze.

„Váhové kategorie tu jsou z určitého důvodu. Rory neboxuje v obráceném gardu, není tak dobrý zápasník. Porazil bych ho. Jeho bojový styl mi sedí. Mam větší rozsah i hmotnost. Příliš mnoho výhod je na mé straně“.

Mousasi naposled bojoval na domácí půdě před dlouhými deseti lety a právě tehdy nastartoval úžasnou kariéru napříč organizacemi Dream, StrikceForce i UFC. Přestup k Bellatoru Gegardovi otevřel dveře případném návratu na domácí půdu do Nizozemska.

„Slyšel jsem, že chce Bellator navštívit Nizozemsko. Myslím, že je to jen otázka času a má případná obhajoba by byla opravdu velká věc. Momentálně nemyslím na Roryho, ale až získám pás, klidně může přijít na řadu. Má velké jméno jako já. Můžeme bojovat v Kanadě i Holandsku, to by bylo skvělé“.

Nyní se Mousasi tvrdě připravuje a soustředí na svůj zápas s Carvalhem, který neprohrál jediný zápas od svého profesionálního debutu. Je přesvědčen o svém vítězství a získání pásu.

„Není to bojovník, který zápasí ve vysokém tempu. Rád si odpočine. To může být výhoda i nevýhoda. Bude se muset vypořádat s mým tlakem. Jeho ruce nejsou nejrychlejší, jeho kopy nejsou nejtvrdší. Celý jeho styl není z těch nejsilnějších. Je tam spousta děr, kterých můžu využít. Pokud tento zápas vyhraji, čeká na mě ještě spousta dalších výzev. Vítězství mi otevře spoustu dveří. Myslím, že můžu bojovat o titul v polotěžké váze, takže následující zápas pro mě bude opravdu důležitý. Do Londýna dorazí má rodina a spousta kamarádů.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here