Novinky ze světa UFC #2.

UFC 210 má svůj main event – Anthony “Rumble“ Johnson vs Daniel “DC“ Cormier 2

Tito dva se měli potkat už na UFC 206, kvůli zranění a následné operaci však musel DC ze zápasu odstoupit. Rumblovi byl nabídnut jiný soupeř, ten však odmítl s tím, že si počká a chce zápasit jedině o titul. Dočkal se. V dubnu se oba proti sobě znovu potkají, poprvé to bylo na UFC 187, když UFC předložilo do hry Jonesův titul, jež byl suspendován, kvůli jeho nehody. Tehdy vyhrál DC a Rumble je nyní hodně hladový po odvetě. Na svém kontě má 3 výhry v řadě, když naposledy knockoutoval Teixeiru za 13 sekund na UFC 202.

Byl oznámen i další zápas pro UFC 210, a to mezi Chrisem Weidmanem a Gegardem Mousasim. Bývalý šampión Chris chce konečně přetrhnout šňůru 2 porážek a postupně se opět dostat k titulu. Naposledy inkasoval ono slavné koleno od Romera na UFC 205. Gegard má naopak čtyři výhry v řadě a pomýšlí o titulové šanci, kterou by po vítězství s Weidmanem mohl případně získat.

 

Michael Bisping vs Yoel Romero – Tohle se možná nakonec konat ani nebude. Michael Bisping v rozhovoru prohlásil, že ho nyní čeká operace kolena, ale hned poté, by chtěl zápasit, což by mělo být někdy v květnu. S UFC už o své budoucnosti mluvil a za každou cenu chce zápas, který mu dokáže vydělat co nejvíce peněz. Sám řekl, že pokud by nejvíce peněz měl vynést zápas s 1. contederem, tak se tomu určitě vyhýbat nebude, ale jestli ne, tak chce nějaké zvučné jméno. Ve videu zmínil Andersona Silvu a George St-Pierra. (pozn.: Už se tomu ani nedivím, tohle začíná být nejnovější módou UFC)

 

UFC Fight Night 105 – Akce, která nás čeká 19. února, se dočkala hned několika změn. Kvůli zranění Stefana Struveho, který se měl původně utkat s Juniorem dos Santosem, se na main event dostává zápas Travise Browna s Derrickem Lewisem (Fight přesunut z UFC 208). V pondělí UFC oznámila další fight pro tuto akci, a to v ženské bantamové váze mezi Sarou McMann a Liz Carmouche (obě v první 10).

 

Khabib Nurmagomedov a jeho plán pro UFC 209 – Jak už všichni dobře víme, tak co-main event UFC 209 bude zápas o prozatímní titul lehké váhy mezi Tonym Fergusonem a Khabibem Nurmagomedovem. Khabib jde do zápasu s tím, že chce být nelítostný a oplatit Fergusonovi všechnu tu neúctu a “disrespekt“, který mu za poslední rok ukazoval. V rozhovoru pro FOX řekl: “Chci mu rozbít obličej, abych ho naučil respektu. Když jsem zápasil s Michaelem Johnsonem na UFC 205 a měl jsem jeho ruku v kimuře, mohl jsem jí klidně zlomit, ale šel jsem na to pomalu, neboť jsem věděl, že už je konec. Pokud se mi však podaří získat takto ruku Fergusonu, nebudu váhat a normálně mu jí zlomím, tak jak to udělal Frank Mir Nogueirovi. “

 

Sage Northcutt se chystá vrátit zpátky do lehké váhy. Je mu sice teprve 20 let, ale v UFC už má za sebou 5 zápasů s rekordem 3-2. Obě prohry má z welterové váhy, tu poslední proti Mickeymu Gallovi, když padl v druhém kole na submissi. Je tedy logické, že se chce vrátit zpátky do lehké váhy, kde se cítil nejlépe. Sám o své budoucnosti řekl: “Nevím, jak to bude v budoucnu, kdo ví, stále rostu, nabírám svaly, ale zatím, je pro mě určitě nejlepší lehká váha. To je i to, kde budu mít svůj další zápas. Přesné datum zatím neznám, ale mělo by to být někdy v následujících 3 měsících. Soupeře ještě nevím, ani nikoho v hlavě nemám, je mi to jedno, záleží na UFC.“

Jen tak pro zajímavost. Podle jistých zdrojů bylo Sagi Northcuttovi nabídnuto trénování s bratry Diazovými. Těžko říct, jestli nabídku přijme nebo ne. Sage totiž v této době trénuje se samotným šampiónem Tyronem Woodleym.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here