RANDY COUTURE VS. FEDOR EMELIANENKO? LEGENDA UFC STÁLE TOUŽÍ PO RUSKÉM CÍSAŘI

Někdo by si možná řekl, že jednapadesátiletý UFC veterán Randy Couture si užívá zaslouženého zápasnického důchodu a věnuje se sem tam natočení nějakého akčního filmu po boku Sylvestera Stalloneho a popíjení sladkých koktejlů u bazénu. Opak je pravdou. Coutura stále velmi láká exhibiční zápas s legendárním a dlouhá léta neporaženým Fedorem Emelianenkem a to i přes to, že ani jeden z nich není již aktivním zápasníkem.

Důležitým faktem však je, že by se nejednalo o zápas podle pravidel MMA, ale o exhibiční grapplingový zápas na akci Metamoris. Ta byla založena Ralekem Gracie a realizuje velice zajímavé grapplerské zápasy, kterých se zúčastňují i přední světoví MMA zápasníci jako Josh Barnett, Chael Sonnen a Brendan Schaub. Snad i díky tomu, že se jedná o grapplerskou exhibici, by se mohlo povést Coutura a Emelianenka dostat proti sobě na jednu žíněnku.

Randy k celé věci potvrdil: „Mohlo by to být velice zajímavé a měli bychom oba dostatek času na přípravu. Určitě by to byla velká legrace. Nejsem si jistý, jak na tom teď Fedor je a vím, že odešel z MMA vítězstvím, ale já bych se rozhodně této myšlence nebránil“. Couture také potvrdil, že byl zvažován jako náhradník za dopingového hříšníka Chaela Sonnena, ale neměl by dost času na přípravu. Jak je na tom s časem Emelianenko se dá těžko soudit. Mimo jiné je velmi aktivní jako prezident ruské MMA unie a prezident světové MMA Asociace. Na druhou stranu se stále velmi rád věnuje ruskému národnímu sportu Combat sambo, takže by na Randyho hozenou rukavici mohl kladně odpovědět. Bude příští turnaj Metamoris probíhat za přítomnosti dvou velkých legend? Osobně doufám, že ano.

TEXT: Jirí Polzer

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here