Shane Burgos (10-0) vs. Calvin Kattar (17-2)

Na jednu stranu má tento boj poměrně složitou pozici na hlavní kartě UFC 220, jelikož bude takovou chuťovkou před dvojicí titulových zápasů Cormier-Volkan a Miocic-Ngannou. Na druhou stranu je to právě ideální možnost, jak si říci o pozornost, obzvláště když jde o prospekty sledované pérové divize, z nichž jeden ještě neprohrál a druhý byl pokořen naposledy před téměř 8 lety.

Burgos je sice mladší o 3 roky, ale má více zkušeností z UFC než Kattar. Všechny zápasy v této organizaci vyhrál dominantně a je schopen si připisovat velmi tvrdé knockouty na své konto. Pro oba je to první účast na hlavní kartě číslované akce, u které se očekávají silné prodeje kvůli již zmiňovaným zápasům, takže významný způsob ukončení v povedeném utkání by se hodilo oběma.

Účast Calvina Kattara na vyšší pozici ale není zase tak velké překvapení, protože se jedná o rodáka z Methuenu v Massachusetts a jeho přezdívka je „Boston Finisher“. UFC si je velmi dobře vědoma, že Kattar léta vyprodával karty lokálních akcí na východním pobřeží, k tomu se stal ještě velmi schopným promotérem v Nové Anglii, když koupil Combat Zone MMA. Jeho schopnosti nalákat fanoušky z Bostonu a okolí jsou tedy již prověřené a ze strany společnosti je to v podstatě sázka na jistotu.

Klíče k vítězství

Kattar má efektivní box v kombinaci s takedowny. Dobré jabbování by mu mohlo pomoci se zvládáním Burgosova tlaku.

Burgos je schopen předvádět brutální zápasy a takováto skvělá pozice na kartě ho zřejmě vybudí k zisku památného finiše. Byla by to pro něj čtvrtá výhra v řadě.

Relativní nováček Calvin Kattar trochu mate, protože sice ho čeká teprve druhý zápas v UFC, ale ve skutečnosti už má za sebou 19 utkání v 29 letech a nebýt tříleté čistě promotérské pauzy, měl by jich jistě mnohem víc. Bohužel pro něj už dlouhou dobu nedokázal ukončit soupeře před limitem, naposledy před více než 7 lety.

Hlavní karta UFC 220 se vysílá ze soboty na neděli 21. ledna ve 4:00 našeho času na Nova Sport 2.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here