UFC – JONESOVA RVAČKA S CORMIEREM ZA STATISÍCE DOLARŮ

Tak si to zopakujme. Při akci pro fanoušky v lobby hotelu MGM Grand se odehrává představení dvojic borců a menší tiskovka a podpisová akce. Cormier s Jonesem nastupují na podium a opírají se o sebe čely. Cormier, který Jonese už týdny provokuje na internet do jej agresivně odstrkává a začíná rvačka, kterou nakonec “vítězně” slaví Jones zpátky na pobořeném pódiu.

O pár týdnů později sedí oba u disciplinárky, která vynese ortel. Cormier dostal trest 9.000 USD pokuty a 20h “veřejně prospěšných prací”. Jones, který je brán za většího viníka dostává 50.000 USD a 40 hodin prací.

Počítám, že Cormier si svým vystoupením u disciplinárky moc fanoušků nezíská. On údery nedával, když se k němu postaví někdo velký, tak to cítí jako agresi a vzhledem k tomu, že se umí bránit, tak je zvyklý se bránit. No zkrátka se vykreslil jako chudák, který sice strčil Jonese, ale pak už se vše snažil jen uklidnit.

Jones přišel o dojednaný kontrakt s NIKE, který měl být na několik let v 6 ciferných částkách. Jonesovi ztráty jsou tedy skutečně miliónové a daleko větší než se čekalo. Reálně jde o suverénně největší kauzu v dosavadní historii MMA.

Řeší se především odstoupení NIKE od smlouvy. Jak to, že jim nevadí kauza u Tigra Woodse a za jednu rvačku “odsoudí” Jonese k rozvázání kontraktu. Celý problém je v dle mého názoru v nesmyslné prudérnosti, kterou američané v sobě prostě mají a pro evropana v mnohdy poněkud pokřiveném pohledu na svět.

Ono by nevadilo, že se porvali, ale vadí, že to bylo mezi lidmi, kterým se mohlo ublížit. Zkrátka, kdyby byla akce větší a borci se servali na pódiu na které neměli fanoušci přístup a nespadli do nich, tak by bylo vše v pořádku. Koneckonců se to děje často před boxerskými zápasy. Ale v tomto případě oba pokračovali ještě mezi běžnými fandy a proto jsou tresty také velmi přísné. I když disproporce mezi trestem pro šampióna a Cormiera je pro mě neuvěřitelně vysoká.

Chování NIKE pak osobně považuji za nesmyslné, zbabělé a bohužel zároveň ukazující, že ještě pořád je MMA I UFC pro firmu jako je NIKE naprosto nepotřebný sport. V opačném případě jsem přesvědčen, že se dalo jednat jinak!

Tak či onak zápas plánovaný na 3.1.2015 má další a velmi podstatný náboj. Tihle dva jsou si nyní dlužni i dost peněz a především Jones má co dohánět. Už to není jen o sportu, už je to velmi osobní a finančně citlivá záležitost a je jasné, že budou chtít druhého doslova zničit!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here