Jon Jones je zpět, trest od USADA vyprší v říjnu

Jon Jones je oficiálně na cestě zpět.

Bývalý šampión polotěžké váhy a jeden z největších talentů v historii MMA konečně zná svůj rozsudek za pozitivní dopingový test před UFC 214, kdy v třetím kole knokautoval úhlavního rivala Daniela Cormiera.

Jeho trest nabyl platnosti v den odebrání pozitivního vzorku, tudíž v 28. července 2017. Délka trestu byla naměřena na 15 měsíců. Jon Jones bude tedy přesně 28. října způsobilý bojovat.

Tohle datum jde i ruku v ruce s blížícím se UFC 230 v Madison Square Garden, o kterém se spekulovalo, že by zde Jon mohl nastoupit. Bohužel podle zdrojů vše napovídá tomu, že to tak nebude a žádný konkrétní zápas dosud není v jednání. Vše se ale nejspíš dozvíme na dnešní tiskové konferenci Khabib vs. McGregor.

Vyjádření Jona Jonese:

„Je těžké vyjádřit, jak se právě teď cítím, může ale říct, že mé srdce je naplněno vděčností. Chci poděkovat všem, kteří u mě stáli při téhle nejtěžší fázi mého života. Nyní je čas zaměřit se na cestu zpět. Velikost je to, za čím si jdu a cesta ke znovu získání mého trůnu je oficiálně otevřena. Sezóna návratu začíná…“

Je velmi pravděpodobné, že Jonese uvidíme ještě v roce 2018, kdyby UFC 230 nakonec vážně nevyšlo, budou ještě další dvě „číslované“ příležitosti.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here